Będzie drugi "Donnie Darko"?

ScreenRant / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/B%C4%99dzie+drugi+%22Donnie+Darko%22-121401
W rozmowie z portalem HMV reżyser Richard Kelly ujawnił, że pracuje nad kontynuacją swojego kultowego debiutu "Donnie Darko".


Myślę, że w tym uniwersum można zrobić coś znacznie większego i ambitniejszego - stwierdził Kelly - Przedsięwzięcie jest duże i drogie, ale myślę, że nadszedł czas, by się za nie wziąć. Chcę mieć pewność, że uda mi się zdobyć pełny budżet, aby zrobić to tak, jak trzeba, bez kompromisów.

Na razie nie wiadomo, kiedy miałyby się rozpocząć prace nad kolejnym "Donniem Darko". Reżyser zaznaczył, że wcześniej będzie chciał zrealizować jeszcze jeden film.

Będący połączeniem historii inicjacyjnej z thrillerem science fiction oryginał trafił do kin w 2001 roku. Kosztująca 6 milionów dolarów produkcja okazała kasową porażką - wpływy wyniosły zaledwie 1,3 mln dolarów. Film zyskał jednak drugie życie po tym, jak trafił na rynek kina domowego. Z czasem zyskał sobie wierne grono fanów. Co ciekawe, w 2009 roku obraz doczekał się luźnej kontynuacji. Kelly nie był w nią jednak zaangażowany.

Akcja "Donniego Darko" rozgrywa się w latach 80. Pewnego dnia tytułowego bohatera (Jake Gyllenhaal) budzi tajemnicza postać w przebraniu królika i każe mu opuścić dom. Zaraz potem na jego pokój spada silnik odrzutowca. Zagadkowy dobroczyńca wyjawia, że przybywa z przyszłości, a do końca świata pozostało 28 dni, 6 godzin, 42 minuty i 12 sekund. Donnie postanawia zmienić nadchodzące, tragiczne wydarzenia,  jednak i jego, i widza czeka spore zaskoczenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones