Box Office: John Wick miliarderem!

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Box+Office%3A+John+Wick+miliarderem-150850
Box Office: John Wick miliarderem!
John Wick jest najnowszą serią filmową, która dołączyła do grona miliarderów. Cztery dotychczasowe filmy zarobiły na całym świecie 1 011 319 297 dolarów!

Chad Stahelski i Keanu Reeves królami box office'uSpośród czterech filmów najlepiej sprzedał się "John Wick 4". Ma już na swoim koncie 425,3 mln dolarów i wciąż zarabia. "John Wick 4" nie trafił jeszcze do kin w Japonii. Tam premiera została wyznaczona na początek września.

Drugą pozycję zajmuje "John Wick 3". Jego wynik z kin to 326,7 mln dolarów.

Dwie pierwsze części nie mogą pochwalić się aż tak wysokimi wpływami. Pierwszy "John Wick" zarobił na całym świecie 87,8 mln dolarów. Zaś "John Wick 2" zgarnął 174,5 mln dolarów.

Posłuchajcie podcastu o filmie "John Wick"

Kim jest John Wick?John Wick to postać wymyślona przez Dereka Kolstada, w którą wciela się Keanu Reeves. John urodził się w białoruskiej części ZSRR jako Jardani Jovonovich. Osierocony jako dziecko, był wychowywany przez dobrego przyjaciela jego ojca, który z czasem stał się też jego mentorem.

Będąc nastolatkiem przebywał w Meksyku. Potem został zrekrutowany przez grupę przestępczą znaną jako Ruska Roma. Pod bacznym okiem jej szefowej stał się mistrzem w sztuce zabijania. Po odejściu z gangu, został wrobiony w przestępstwo i osadzony w więzieniu. Po wyjściu trafił do przestępczego świata hotelu Continental i wkrótce stał się żywą legendą wśród płatnych zabójców. To wtedy zdobył przydomek Baba Jaga.


Kiedy spotkał miłość swojego życia, John Wick zgodził się wykonać "zadanie niemożliwe", co w razie sukcesu zagwarantowałoby mu wolność od zobowiązań wobec przestępczego świata. Misja miała zakończyć się jego śmiercią, lecz John zdołał wyeliminować wszystkich konkurentów Viggo Tarasowa, czyniąc z niego najważniejszego bossa Nowego Jorku.

Szczęśliwe życie u boku Helen trwało zaledwie pięć lat. Miłość życia Johna Wicka zmarła w wyniku choroby pozostawiając po sobie psa, który stał się towarzyszem żałoby bohatera. I wtedy Josef Tarasow, syn Viggo, włamał się do jego domu nie zdając sobie sprawy, kim jest John Wick. W czasie akcji zabił psa Johna. Ten postanowił zrobić wszystko, by zabić Josefa. Tak rozpoczęła się tetralogia "John Wick".

Zwiastun filmu "John Wick 4"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones