Kino komiksowe górą! Najlepsze filmy akcji 2023 roku według użytkowników Filmwebu

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kino+komiksowe+g%C3%B3r%C4%85+Najlepsze+filmy+akcji+2023+roku+wed%C5%82ug+u%C5%BCytkownik%C3%B3w+Filmwebu-153428
Kino komiksowe górą! Najlepsze filmy akcji 2023 roku według użytkowników Filmwebu
Kontynuujemy przegląd tego, co w mijającym roku podobało się Wam, użytkownikom Filmwebu, najbardziej. Tym razem przejrzeliśmy listę filmów, które w bazie Filmwebu mają jako gatunek podany akcję (plus sensacyjny). W tych filmach dużo się działo i bardzo się Wam to podobało.

Top 10 filmów akcji według użytkowników FilmwebuJak zwykle braliśmy pod uwagę wyłącznie filmy pełnometrażowe, które za rok produkcji mają podany 2023.

Odsialiśmy też te filmy, które (niestety?) nie zebrały dużej widowni. Braliśmy więc pod uwagę tylko te tytuły, na które oddano co najmniej 1000 głosów.

Sprawdźcie też nasze inne podsumowujące rok listy: najlepsze horrory, najlepsze polskie filmy i najlepsze komedie według użytkowników Filmwebu.

Po latach bycia chronionym przed ludzkim światem, bracia wyruszają, aby zdobyć serca nowojorczyków i zostać zaakceptowanym jako normalni nastolatkowie poprzez bohaterskie czyny. Ich nowa przyjaciółka April O'Neil pomaga im w walce z tajemniczym syndykatem.


Zwiastun filmu "Wojownicze Żółwie Ninja: zmutowany chaos"
Oto Dziesiąte Głodowe Igrzyska. W Kapitolu osiemnastoletni Coriolanus Snow zamierza skorzystać z szansy, jaką jest rola mentora i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i przyszłość Coriolanusa zależy od tego, czy zdoła pokonać konkurentów. Tyle że fortuna nie bardzo mu sprzyja, bo otrzymuje poniżające zadanie. Zostaje mentorem Lucy Gray Baird, dziewczyny z Dystryktu Dwunastego, najbiedniejszego z biednych. Ich losy będą od teraz nierozerwalnie ze sobą splecione – każda decyzja, którą podejmie Snow, może prowadzić do sukcesu lub porażki, triumfu lub klęski.


Film oparty na prawdziwej historii Janna Mardenborougha. To niezwykła opowieść o nastolatku i jego prawdziwej pasji. Jann to nastoletni gracz Gran Turismo, który razem z byłym kierowcą wyścigowym i idealistycznym dyrektorem sportów motorowych zaryzykują wszystko, aby zmierzyć się z najbardziej elitarnym sportem na świecie.


Ceny idą w górę, więc także stawka za głowę legendarnego zabójcy, Johna Wicka przebiła już sufit. Stając do ostatecznego pojedynku, który może dać mu upragnioną wolność i zasłużoną emeryturę, John wie, że może liczyć tylko na siebie. Dla niego, to nic nowego. To co zmieniło się tym razem, to fakt, że przeciwko sobie ma całą międzynarodową organizację najlepszych płatnych zabójców, a jej nowy szef Markiz de Gramond jest równie wyrafinowany, co bezlitosny. Zanim John stanie z nim oko w oko, będzie musiał odwiedzić kilka kontynentów mierząc się z całą plejadą twardzieli, którzy wiedzą wszystko o zabijaniu.


Ethan Hunt i jego zespół IMF rozpoczynają swoją najniebezpieczniejszą misję. Są na tropie nowej, przerażającej broni, która zagraża ludzkości. Muszą zdążyć zanim broń wpadnie w niepowołane ręce. Stawką jest kontrola nad przyszłością i losami świata. Kiedy mroczne siły z przeszłości Ethana zbliżają się, rozpoczyna się śmiertelny wyścig dookoła globu. W obliczu tajemniczego, wszechpotężnego wroga Ethan jest zmuszony uznać, że nic nie ma większego znaczenia niż jego misja - nawet życie tych, na których mu najbardziej zależy.


5

Przymierze

Guy Ritchie's The Covenant
2h 3m
Film opowiada o losach amerykańskiego oddziału stacjonującego w Afganistanie, który wpada w zasadzkę. Z narażeniem własnego życia, lokalnemu przewodnikowi i tłumaczowi Ahmedowi udaje się ocalić od śmierci tylko sierżanta Johna Kinleya. Po powrocie do domu żołnierz dowiaduje się, że wbrew składanym obietnicom, rząd amerykański odmówił Ahmedowi azylu w Stanach Zjednoczonych. By ocalić jego życie, rzuca wszystko i rusza na samotną misję, chcąc spłacić dług wobec swojego wybawcy.


Zwiastun filmu "Przymierze"
Prawdziwa historia Tima Ballarda, byłego agenta rządowego USA, który rezygnuje z pracy, aby poświęcić życie ratowaniu dzieci przed losem gorszym niż śmierć. Mimo tematyki twórcy nie szokują drastycznymi scenami, a ładunek emocjonalny przekazu budują w sposób subtelny, choć jednoznaczny. Być może to zadecydowało o tak znakomitych ocenach filmu wśród widzów i tak ogromnym ich zaangażowaniu w oddolną promocję dzieła.


3

Strażnicy Galaktyki: Volume 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3
2h 29m
Po nabyciu Knowhere od Kolekcjonera Strażnicy pracują nad naprawieniem ogromnych szkód wyrządzonych przez Thanosa - zdeterminowani, by uczynić Knowhere bezpiecznym schronieniem nie tylko dla nich samych, ale także dla wszystkich uchodźców wysiedlonych przez surowy wszechświat. Jednak wkrótce ich życie zostaje wywrócone do góry nogami przez echa burzliwej przeszłości Rocketa. Peter Quill, wciąż niepogodzony ze stratą Gamory, musi zebrać wokół siebie swoją bandę na niebezpieczną misję ratowania życia Rocketa - misję, która, jeśli nie zakończy się powodzeniem, może doprowadzić do końca Strażników w dotychczasowej formie.


Film "Godzilla Minus One" to nowa produkcja japońskiego studia Toho. Obraz wchodzi do kin w 70. rocznicę debiutu Godzilli. Akcja nowego filmu rozgrywa się w realiach powojennej Japonii. Bohaterowie zmagają się z ponurą codzienność w zniszczonych miastach oraz wspomnieniami traumy z czasów II wojny światowej. Tymczasem do brzegów Japonii zbliża się nowe zagrożenie - potwór, który sieje zniszczenie i wydaje się niezniszczalny...


Z Brooklynu Miles trafia do multiwersum. Razem z Gwen Stacy, spotykają innych Spider-Manów, którzy mają za zadanie ochronę świata przed zagrożeniami. Kiedy bohaterowie spierają się o to, jak poradzić sobie z nowymi niebezpieczeństwami, Miles musi na nowo zdefiniować, co to znaczy być bohaterem i jak ocalić ludzi, których kocha.


Zwiastun filmu "Spider-Man: Poprzez multiwersum"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones