Czy John Wick żyje? Alternatywne zakończenie daje odpowiedź

Informacja nadesłana: Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22John+Wick+4%22.+Istnieje+alternatywne+zako%C5%84czenie%2C+w+kt%C3%B3rym+John+%C5%BCyje-151380
Czy John Wick żyje? Alternatywne zakończenie daje odpowiedź
"John Wick 4" okazał się najbardziej kasową częścią cyklu. W związku z tym nie ustają pytania na temat piątej części. Problem w tym, że to wymaga najpierw odpowiedzi na pytanie: Czy John Wick żyje. Część widzów pokazów testowych dostała na nie odpowiedź.

Alternatywne zakończenie filmu "John Wick 4"W wywiadzie opublikowanym w magazynie "Empire" reżyser Chad Stahelski mówił o tym, że zakończenie stawiające pod znakiem zapytania los Johna Wicka od samego początku był w planach jego i Keanu Reevesa. Potencjalna śmierć bohatera była wręcz jednym z powodów, dla których zabrali się za realizację filmu.

Stahelski ujawnił jednak, że nakręcono alternatywną wersję zakończenia "Johna Wicka 4". W tej wersji nie ma znaków zapytania. Wyraźnie widać, że John przeżył.

To zakończenie pokazano na części pokazów testowych. Widzowie nie byli z niego zadowoleni. Woleli wersję, która ostatecznie trafiła do kin.

Podcast "Mam parę uwag" o filmie "John Wick 4"

Czy "John Wick 5" powstanie?Jednak los Johna Wicka nie wydaje się aż tak nieznany, jak to sugeruje końcówka czwartego filmu. Chad Stahelski jeszcze przed premierą pytany o "Johna Wicka 5" stawiał sprawę jasno:

Na razie zostawiamy "Johna Wicka". Jestem jednak przekonany, że studio ma plan. Jeśli wszystkim się spodoba i zarobi obłędną kasę, to zastanowimy się. Filmy z cyklu "John Wick" z jakiegoś dziwnego powodu zawsze pojawiają się w Japonii na samym końcu, jakieś trzy miesiące po reszcie świata. Jeśli tym razem też tak będzie, to będziemy promować film w Japonii we wrześniu. Keanu i ja wybierzemy się w długą podróż do Tokio, znajdziemy sobie miejsce w Imperial Hotel Scotch Bar i powiemy "Co myślisz?". Zamówimy dwie 20-letnie whisky i zapiszemy pomysły na serwetkach. Jeśli uznamy, że te pomysły mają ręce i nogi, to zrobimy film.

Także Joe Drake, szef Lionsgate'u, wielokrotnie opowiadał o ambitnych planach rozwoju uniwersum. Jego częścią jest i piąty film i liczne spin-offy. Dwa z nich są już zresztą realizowane: serial "The Continental" i film "Ballerina".

Zwiastun filmu "John Wick 4"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones