Box Office Świat: "Hi, Mom" trzecim największym hitem w historii Chin

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Box+Office+%C5%9Awiat%3A+%22Hi%2C+Mom%22+trzecim+najwi%C4%99kszym+hitem+w+historii+Chin-141481
Box Office Świat: "Hi, Mom" trzecim największym hitem w historii Chin
Za nami najlepszy w historii Chin luty. Największym hitem miesiąca została komedia "Ni Hao, Li Huan Ying" (Hi, Mom), której łączne wpływy przekroczyły 700 milionów dolarów. Jest to pierwszy film na świecie od 2019 roku, któremu udała się ta sztuka. Z wynikiem 745,2 mln dolarów jest także trzecim największym kasowym przebojem w całej historii Chin. W miniony weekend pozostał numerem jeden w naszym zestawieniu z kwotą 53 mln dolarów.

Na drugim miejscu mamy globalnego rekordzistę weekendu otwarcia "Tang Ren Jie Tan An 3" (Detective Chinatown 3). Obraz jednak nie wytrzymał walki z "Hi, Mom" i w ciągu ostatnich trzech dni zarobił 19,7 mln dolarów. Łącznie na koncie ma 667,4 mln dolarów. Czyni to z niego piąty najbardziej kasowy film w historii Chin.

Po raz pierwszy od miesiąca na podium naszego zestawienia znalazła się hollywoodzka produkcja. Numerem trzy została bowiem animacja "Tom and Jerry", której weekendowe wpływy szacujemy na 18 milionów dolarów. Większość z tej kwoty pochodzi z Chin, gdzie jednak film nie zrobił większego wrażenia zajmują piąte miejsce z kwotą 12,3 mln dolarów. Dużo lepiej to połączenie animacji z kinem aktorskim poradziło sobie w Rosji, gdzie debiutowało na pierwszym miejscu. W ciągu czterech dni zgarnęło tam 3,3 mln dolarów.

"Tom and Jerry" jest na rynkach zagranicznych obecny już od jakiegoś czasu. Jego łączne wpływy wynoszą 25,1 mln dolarów. Po dodaniu do tego otwarcia z Ameryki dostajemy kwotę 38,8 mln dolarów.

Czwarte miejsce na naszej liście utrzymała komedia sensacyjna "Ren Chao Xiong Yong" (End Game). Weekendowe wpływy wyniosły 14,4 mln dolarów. Łącznie na koncie jest 70,7 mln dolarów.

Z trzeciej na piątą lokatę spadła chińska produkcja fantasy "Ci Sha Xiao Shuo Jia" (A Writer's Odyssey). Weekendowe wpływy wyniosły 12,4 mln dolarów.

Kolejne dwa miejsca zajmują chińskie animacje: "Xin Shen Bang: Ne Zha Chongsheng" (New Gods: Nezha Reborn) z wynikiem 5,6 mln dolarów oraz "Xiong Chu Mo: Kuang Ye Da Lu" (Boonie Bears: The Wild Life) z wynikiem 4,2 mln dolarów.

Na ósme miejsce awansował największy przebój japońskiej kinematografii "Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen" (Demon Slayer The Movie: Mugen Train). Jego wpływy wzrosły o ponad 70% w porównaniu z ubiegłym tygodniem i wyniosły 3,8 mln dolarów. 1,7 mln z tej kwoty pochodzi z Japonii (gdzie był numerem dwa), ponad 700 tysięcy dolarów zarobił w Korei Południowej (gdzie awansował na pierwsze miejsce). Reszta pochodzi z Australii i Nowej Zelandii, gdzie anime miało w minionym tygodniu premierę.

Dziewiąte miejsce przypadło drugiemu w tym roku kasowemu hitowi z Rosji - "Konyok-gorbunok". Wpływy wyniosły 2,6 mln dolarów, a łącznie na koncie produkcji jest już 11,3 mln dolarów.

Pierwszą dziesiątkę zamyka "Hanataba Mitaina Koi o Shita" (I Fell in Love Like a Flower Bouquet) z wynikiem 2 milionów dolarów.
Udostępnij: