Cannes 2020 nie odbędzie się w swojej oryginalnej formie

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Cannes+2020+nie+odb%C4%99dzie+si%C4%99+w+swojej+oryginalnej+formie-137316
Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes znów próbują czarować rzeczywistość i uparcie odmawiają odwołania tegorocznej edycji. Na razie, po decyzji władz francuskich uniemożliwiających organizację festiwalu na przełomie czerwca i lipca, w oficjalnym komunikacie przyznano jedynie, że nie odbędzie się on w swojej oryginalnej formie.

GettyImages-57634323.jpg Getty Images © Gareth Cattermole


Mamy więc do czynienia dokładnie z tym samym sposobem reagowania, co w lutym. Wtedy to organizatorzy z uporem maniaka przez wiele tygodni odmawiali podjęcia decyzji o przesunięciu terminu 73. edycji festiwalu w związku z pandemią COVID-19. Twierdzili, że nie ma ku temu powodu, że spokojnie można poczekać do połowy kwietnia z tak radykalnymi krokami. Rzeczywistość ich jednak przerosła i ostatecznie w połowie marca podjęta została decyzja o przełożeniu imprezy.

Teraz organizatorzy twierdzą, że wciąż w jakiejś formie chcą zrealizować w tym roku festiwal. Nie podali jednak, co to konkretnie oznacza ani nie wskazali żadnego terminu. Na razie zapewniają, że prowadzą intensywne rozmowy z rządem, władzami Cannes oraz przedstawicielami branży filmowej.