Co robisz, gdy spoliczkował cię Will Smith? Reżyserujesz biografię MLK

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Chris+Rock+nakr%C4%99ci+biografi%C4%99+Martina+Luthera+Kinga.+Spielberg+producentem-152328
Co robisz, gdy spoliczkował cię Will Smith? Reżyserujesz biografię MLK
źródło: Getty Images
autor: Neilson Barnard
To nie jest żart. Chris Rock stanie za kamerą. Będzie reżyserem i producentem filmu biograficznego o Martinie Lutherze Kingu Jr. Producentem wykonawczym będzie Steven Spielberg.

Martin Luther King Jr. - ostateczna biografiaProjekt nie ma na razie tytułu. Obraz powstanie dla wytwórni Universal Pictures, która na jego potrzeby wykupiła prawa do bestsellerowej książki Jonathana Eiga "King: A Life".

Książka Eiga była pierwszą biografią MLK, która powstała już po odtajnieniu akt FBI. Biograf kreśli w niej portret człowieka odważnego, emocjonalnie skomplikowanego, który domagał się od swoich zwolenników pokojowego protestu, lecz sam rzadko kiedy odczuwał pokój. Książka zagłębia się w rodzinne relacje pastora. Jawi się on tu jako osoba zmagająca się z własnymi ludzkimi przywarami i obywatel, którego prześladuje jego własna ojczyzna, a przede wszystkim jako jednostka zdeterminowana do walki o sprawiedliwość, nawet jeśli może za to zapłacić najwyższą cenę.


Oczywiście ze względu na strajk aktorów, na chwilę obecną nie ma mowy o kandydatach do roli Martina Luthera Kinga Jr.

Chris Rock reżyserujeChoć Chris Rock znany jest przede wszystkim jako komik i aktor, to biografia MLK nie będzie jego pierwszym reżyserskim projektem.

Rock za kamerą debiutował dokładnie 20 lat temu. To wtedy do kin trafiła jego komedia "Przywódca - zwariowana kampania prezydencka".

Później nakręcił jeszcze dwie pełne fabuły. W obu przypadkach były to komedie. Pierwszą była "Chyba kocham swoją żonę" z 2007 roku, drugą "Pierwsza piątka" z 2014 roku.

Rock ma też na swoim koncie reżyserię odcinków seriali komediowych czy teledysk do piosenki Red Hot Chili Peppers "Hump de Bump".

Zwiastun filmu "Przywódca - zwariowana kampania prezydencka"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones