Clive Owen jako słynny detektyw Sam Spade

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Clive+Owen+jako+s%C5%82ynny+detektyw+Sam+Spade-140507
Clive Owen jako słynny detektyw Sam Spade
źródło: Getty Images
autor: Tommaso Boddi
Scott Frank, twórca serialu "Gambit królowej", był niedawno gościem podcastu "The Watch". Opowiadał w nim m.in. o swoich kolejnych projektach. Jednym z nich jest serial, którego bohaterem jest słynny detektyw Sam Spade.

Frank ujawnił, że w przygotowaniu jest sezon liczący sześć odcinków. W głównego bohater wcieli się zaś Clive Owen. Aktor ostatnio polubił występy w serialach. Zagrał bowiem w "Lisey's Story" i "American Crime Story: Impeachment".

Sam Spade to postać wymyślona przez Dashiella Hammetta. Jest prywatnym detektywem, który pojawił się w powieści "Sokół maltański" i trzech opowiadaniach.

Serial będzie opowiadać o późniejszych losach detektywa. Akcja rozgrywać się będzie w 1963 roku w niewielkiej mieścinie na południu Francji, gdzie Spade prowadzi winnicę odziedziczoną po kobiecie, z którą się ożenił. We Francji narasta napięcie związane z przegraną wojną w Algierii. Spade ma też własne problemy związane z żyjącą w położonym nieopodal klasztorze kobietą, która być może jest jego córką ze związku z Bridget O'Shaughnessy.

Współtwórcą serialu jest Tom Fontana ("Prawdziwa historia rodu Borgiów").
Udostępnij: