Co łączy zaginioną lekarkę, notatki szaleńca i znaki zodiaku?

https://www.filmweb.pl/news/Co+%C5%82%C4%85czy+zaginion%C4%85+lekark%C4%99%2C+notatki+szale%C5%84ca+i+znaki+zodiaku-140419
Dwa lata po premierze "Zabójczej bieli", czyli kolejnej części przygód Cormorana Strike'a i Robin Ellacott, Robert Galbraith (pseudonim J.K. Rowling) powraca w wielkim stylu, dostarczając czytelnikom ponad 900 stron wybornej lektury. "Niespokojna krew" (ang. "Troubled Blood") to piąty już tom serii z parą londyńskich detektywów.


Gdy prywatny detektyw Cormoran Strike odwiedza w Kornwalii ciężko chorą ciotkę, kontaktuje się z nim kobieta, której matka w 1974 roku zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Strike jest zaintrygowany – nigdy nie pracował nad sprawą sprzed kilkudziesięciu lat. Mimo nikłych szans na powodzenie dopisuje zlecenie do długiej listy dochodzeń, które prowadzi ze swoją wspólniczką Robin Ellacott.

Tymczasem Robin boryka się z trudnościami w życiu prywatnym. Na dodatek zarówno ona, jak i Strike zmagają się z uczuciami, których doświadczają w łączącej ich relacji.

Badając okoliczności zaginięcia kobiety, para detektywów staje w obliczu piekielnie skomplikowanych tropów, wśród których są psychopatyczny morderca, nie zawsze godni zaufania świadkowie, a także karty tarota. Okazuje się, że nawet sprawy sprzed dekad mogą stanowić śmiertelne zagrożenie.

"Niespokojna krew" już w sprzedaży! Książka dostępna również w formie audiobooka, w interpretacji Macieja Stuhra.


W ramach serii ukazało się już pięć książek. W każdej z nich prywatny detektyw Cormoran Strike w towarzystwie Robin Ellacott, swojej błyskotliwej asystentki, rozwiązuje kryminalne zagadki Londynu. W relacji głównych bohaterów aż iskrzy. Czy zasługują na "I żyli długo i szczęśliwie"?

Serię rozpoczyna "Wołanie kukułki", czyli tajemnicza śmierć supermodelki Luli. Kiedy policja ogłasza, że to samobójstwo, brat dziewczyny nie może w nie uwierzyć. Zatrudnia Cormorana Strike'a, aby rozwiązał sprawę.

"Jedwabnik" to historia zaginięcia pisarza, który tuż przed zniknięciem ukończył jadowity pamflet na swoich znajomych. Co wyczytał Strike między jego wierszami?

W "Żniwach zła" możecie się spodziewać mrożącej krew w żyłach intrygi. Robin otrzymuje przesyłkę, w której z przerażeniem odkrywa... odciętą kobiecą nogę. A to nie ostatnia przesyłka, która została nadana...

"Zabójcza biel" zaskakuje nieprzewidywalną osią, na której Robert Galbraith zręcznie utkał fabułę powieści. Śledztwo wiedzie bocznymi uliczkami Londynu ku zakamarkom brytyjskiego parlamentu oraz do ponurej wiejskiej rezydencji. Wszystko zaczyna się od młodego mężczyzny, który widział zbyt wiele... Ale czy na pewno? Billy cierpi na zaburzenia psychiczne, dlatego Strike musi odkryć, kiedy rzeczywistość przeplata się z urojeniami.

Pozostałe książki z serii zamówisz tu.

Zapraszamy na polski fanpage Roberta Galbraitha.
Informacja sponsorowana
Udostępnij: