Cud? Terrence Malick skończył montować film o Jezusie

World of Reel / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Cud+Terrence+Malick+sko%C5%84czy%C5%82+montowa%C4%87+film+o+Jezusie.+B%C4%99dzie+premiera+w+Wenecji-156122
Cud? Terrence Malick skończył montować film o Jezusie
Po sieci z prędkością błyskawicy rozniosła się wieść, że Terrence Malick wreszcie zakończył montowanie filmu "The Way of the Wind". Jeśli plotki się potwierdzą, to jest szansa na jego premierę jeszcze w tym roku, prawdopodobnie na festiwalu w Wenecji.

Terrence Malick pięć lat montuje film o Jezusie ChrystusieTo dobra wiadomość dla fanów reżysera. Jeszcze parę miesięcy temu wydawało się, że najwcześniej premiery "The Way of the Wind" możemy spodziewać się na przyszłorocznym Cannes.

Malick majstruje przy nakręconym materiale już piąty rok. Zdjęcia do "The Way of the Wind" zostały bowiem nakręcone jeszcze w 2019 roku. Według różnych doniesień reżyser zgromadził olbrzymią ilość materiału, ponad trzy tysiące godzin.


Film inspirowany jest biblijnymi i apokryficznymi przypowieściami o Jezusie Chrystusie. Podobno ważne miejsce zajmie historia jego zstąpienia do piekieł. Całość ma być ponad trzygodzinną medytacją nad naukami chrześcijańskiego mesjasza.

W obsadzie znaleźli się: Géza Röhrig ("Syn Szawła") jako Jezus, Matthias Schoenaerts (malickowe "Ukryte życie") jako Święty Piotr, Mark Rylance ("Do ostatniej kości") jako Szatan oraz Ben Kingsley (ostatnio wystąpił w innym biblijnym filmie "Mary" jako król Herod) i Joseph Fiennes ("Opowieść podręcznej").

Zwiastun filmu "Ukryte życie"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones