Czy Jack musiał umrzeć w "Titanicu"? Cameron zrobił badania i ma odpowiedź

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Czy+bohater+Leonardo+DiCaprio+musia%C5%82+umrze%C4%87+w+%22Titanicu%22+James+Cameron+przeprowadzi%C5%82+badania+i+ma+odpowied%C5%BA-148875
Czy Jack musiał umrzeć w "Titanicu"? Cameron zrobił badania i ma odpowiedź
źródło: materialy promocyjne
W czasie promocji najnowszego filmu "Avatar: Istota wody" James Cameron znalazł też czas na poważniejsze sprawy: rozwiązanie wątpliwości co do – jak się wydaje wielu widzom – niepotrzebnej i nieuzasadnionej śmierci Jacka Dawsona w "Titanicu". Cameron odpowiedział na pytanie, dlaczego bohater Leonardo DiCaprio nie mógł wejść na drewniane drzwi, na których dryfowała jego ukochana Rose (Kate Winslet). Od lat po sieci krążą analizy, które wskazują, że oboje spokojnie by się na niej zmieścili, więc śmierć Jacka wciąż wzbudza kontrowersje. 

Cameron odpowiadał do tej pory zatroskanym fanom, że Jack musiał zginąć ze względów dramatycznych – historia jego miłości do Rose to przecież wariacja na temat Romea i Julii na północnym Atlantyku. Tym razem reżyser "Titanica" przygotował się do odpowiedzi dużo lepiej. Cameron przeprowadził profesjonalne badania naukowe, by raz na zawsze rozwiać wątpliwości i ukrócić pytania o śmierć Jacka. 

Jack i Rose w "Titanicu"

Dlaczego Jack z "Titanica" nie wszedł na drewniane drzwi i utonął?Oto, co Cameron powiedział na ten temat:

Zrobiliśmy badania naukowe, aby zakończyć całą tę sprawę i raz na zawsze wbić jej kołek w serce – zaczął. Przeprowadziliśmy dogłębną analizę kryminalistyczną z ekspertem od hipotermii, który odtworzył tratwę z filmu. Zamierzamy zrobić na ten temat mały dodatek specjalny, który ukaże się w lutym.

Dalej Cameron wytłumaczył, jak wyglądało badanie: 

Wzięliśmy dwóch kaskaderów o podobnej masie ciała, co Rose i Jack i przyczepiliśmy do ich ciał czujniki. Potem umieściliśmy ich w lodowatej wodzie i na różne sposoby sprawdzaliśmy, czy by przeżyli. Ostateczny wynik był taki: nie było możliwości, żeby przeżyli oboje. Tylko jedno z nich miało szansę

Jack i Rose w "Titanicu"

Co na temat śmierci Jacka twierdzili "Pogromcy mitów"?Badania naukowe Jamesa Camerona na temat śmierci Jacka Leonardo DiCaprio przeczą temu, do czego doszli w 2012 roku "Pogromcy mitów" – prowadzący program, który rozprawia się z najróżniejszymi prawdziwymi bądź nieprawdziwymi teoriami. Jamie Hyneman powiedział wtedy: "Myślę, że śmierć Jacka była niepotrzebna".

Słowo przeciwko słowu, eksperyment przeciwko eksperymentowi. 

Badania naukowe Jamesa Camerona zostaną wyemitowane przez National Geographic w lutym przyszłego roku, kiedy to planowana jest kinowa reedycja "Titanica" w jakości 4K. 

Może po 25 latach nie będę już musiał się tym zajmować – zażartował Cameron

Zobaczymy. 


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones