Danny Masterson skazany. Sędzina: "To nie ty jesteś tu ofiarą"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Danny+Masterson+skazany.+Hyde+z+%22R%C3%B3%C5%BCowych+lat+70.%22+mo%C5%BCe+sp%C4%99dzi%C4%87+w+wi%C4%99zieniu+30+lat-152009
Danny Masterson skazany. Sędzina: "To nie ty jesteś tu ofiarą"
źródło: Getty Images
autor: Paul Archuleta
Danny Masterson, najlepiej znany z roli Hyde'a w kultowym sitcomie "Różowe lata 70.", został skazany na 30 lat więzienia za gwałty. To nie ty jesteś tu ofiarą, twoje działania sprzed 20 lat miały charakter kryminalny – powiedziała sędzina [sic!] Charlaine Olmedo. Aktor zostanie także wpisany do rejestru przestępców seksualnych. 

Danny Masterson skazany na 30 lat więzienia


Danny Masterson został skazany na 30 lat więzienia. Od tego czasu zostanie odliczone 150 dni, które już odsiedział. Po ogłoszeniu wyroku aktor został wyprowadzony z sądu przez zastępców szeryfa i przetransportowany do więzienia, gdzie zacznie odsiadywać wyrok. Ma teraz 60 dni na złożenie apelacji.

GettyImages-1258328870.jpg Getty Images © Myung J. Chun
31 maja 2023 roku. Danny Masterson z żoną Bijou Phillips w drodze do sądu

Ława przysięgłych uznała aktora winnym dwóch z trzech zarzutów gwałtu 31 maja. Więcej na ten temat przeczytasz tu: Danny Masterson uznany gwałcicielem. Grozi mu 30 lat więzienia. Od tego czasu Masterson, który cieszył się wolnością dzięki trzymilionowej kaucji, czekał na wyrok za kratkami. Prowadząca jego sprawę sędzina Olmedo stwierdziła bowiem, że istnieje ryzyko ucieczki. Zdecydowała się też oddalić złożony 5 września wniosek o wznowienie procesu. Trzy kobiety oskarżające aktora o gwałty skorzystały z możliwości zabrania głosu. 

Zeznania ofiar Danny'ego Mastersona

 
Wierzyłam mu, gdy nazywał mnie głupim, pozbawionym talentu śmieciem – brzmiały słowa Christiny B., byłej dziewczyny Mastersona, które w jej imieniu odczytała Ariel Anson, zastępczyni proukratora hrabstwa Los Angeles. Christina B. stwierdziła, że jej związek z aktorem zmienił się w cykl prześladowań, w trakcie którego była wielokrotnie gwałcona.

N. Trout, druga z oskarżycielek, zdecydowała się przemówić osobiście. Mam ciężki zespół stresu pourazowego i fale ataków paniki. Celowo zrobiłeś to mnie i innym swoim ofiarom – mówiła łamiącym się głosem. Wciąż muszę się zmagadać z tym, co mi zrobiłeś. Gwałt zniekształcił moją zdolność do ufania innym

Żałuję, że nie zgłosiłam go na policję wcześniej – powiedziała Jen B., trzecia z ofiar Mastersona. Płacząc, opowiadała, jak zgłoszenie gwałtu wpłynęło na jej życie. Jej starsza córka musiała zmierzyć się z falą prześladowań ze strony szkolnych koleżanek i kolegów, którzy twierdzili, że jej matka kłamie. 

Wszystkie trzy kobiety podkreślały też, że po tym, jak zdecydowały się oskarżyć Mastersona, spotkały się z prześladowaniami ze strony kościoła scjentologicznego, do którego należy aktor. Dwie z nich również były związane z sektą. N. Trout sama była scjentolożką, Jen B. urodziła się w rodzinie jej wyznawców.

"Różowe lata 90." bez Hyde'a. Zobacz zwiastun


W styczniu tego roku na Netfliksie zadebiutował serial "Różowe lata 90.". Jego bohaterką jest Leia Forman – córka Erica i Donny, która przyjeżdża na wakacje do dziadków w Wisconsin. Zobacz zwiastun: Do swoich ról powrócili niemal wszyscy znani z oryginału aktorzy, m.in. Debra Jo Rupp i Kurtwood Smith, czyli Kitty i Red Formanowie, Laura Prepon i Topher Grace (Donna i Eric), Wilmer Valderrama (Fez), a także Mila Kunis i Ashton Kutcher (Jackie i Kelso) oraz Tommy Chong (Leo). Ze względu na trwający proces producenci nie zaprosili Danny'ego Mastersona do współpracy. Wcześniej stracił też rolę w serialu "The Ranch".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones