Mila Kunis 

Milena Kunis

7,9
28 237 ocen gry aktorskiej
Mila Kunis
Milena Markiwna Kunis urodziła się 14 sierpnia 1983 roku w Czerniowcach w ZSRR (obecnie Ukraina). Jej matka, Elwira, jest nauczycielką fizyki, zaś ojciec, Mark, inżynierem pracującym jako kierowca taksówki. Ma młodszego brata - Michaela. Została wychowana w duchu judaizmu, pomimo, że nie było to mile widziane w Związku Radzieckim.

Gdy miała siedem lat, jej rodzice zdecydowali się przenieść do Stanów Zjednoczonych, by zapewnić dzieciom lepszą przyszłość. Pomimo tego, że nie znała języka, została zapisana do szkoły podstawowej. W wywiadach wspomina: "Drugą klasę wymazałam z pamięci. Nie pamiętam nic. Zawsze pytam o to mamę i babcię. Stało się tak dlatego, że płakałam każdego dnia. Nie rozumiałam kultury. Nie rozumiałam ludzi. Nie rozumiałam języka. Pierwsze zdanie mojego eseju do collegu brzmiało: "Wyobraź sobie bycie ślepym i głuchym w wieku siedmiu lat". Tak się czułam po przeprowadzce do Stanów".

Karierę aktorską zaczynała od reklam. Potem przyszły epizody w serialach takich jak "Słoneczny patrol", czy "Siódme niebo" oraz role drugoplanowe w filmach. W wieku dziesięciu lat wzięła udział w przesłuchaniu do roli rosyjskiej żydówki, która przenosi się do Stanów Zjednoczonych w filmie "Make a Wish, Molly". Nie wygrała castingu, lecz zdobyła drugoplanową rolę Meksykanki.
W 1998 r. wzięła udział w przesłuchaniu do roli Jackie Burkhart w sitcomie "Różowe lata 70-te". Na castingu wymagany wiek aktora wynosił 18 lat, a Mila miała w tym czasie 14. Powiedziała, że będzie miała 18, choć nie uściśliła, kiedy dokładnie. Producenci zdali sobie sprawę z kłamstwa, ale uznali, że jest najbardziej odpowiednią osobą. Mila otrzymała rolę, która później przyniosła jej popularność.

Po zakończeniu serialu występowała w rolach drugoplanowych, żadna z nich nie przyniosła jej jednak rozgłosu. Przełom nastąpił w 2010 roku, gdy wcieliła się w postać Lily w "Czarnym łabędziu". Za tę kreację dostała m.in. nominację do Złotego Globu, Saturna oraz nagrodę im. Mastroianniego podczas Festiwalu Filmowego w Wenecji. Dzięki sukcesowi wystąpiła w takich filmach jak "To tylko seks" u boku Justina Timberlake'a, czy"Oz Wielki i Potężny" razem z Jamesem FrancoRachel Weisz i Michelle Williams.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 14 sierpnia 1983

miejsce urodzenia: Czerniowce, ZSRR, (obecnie Ukraina)

wzrost: 163 cm

Saturn
Zdobyła Saturn, 2 inne nagrody oraz 30 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Ashton Kutcher (od 04.07.2015), 2 dzieci: Wyatt Isabelle (ur. 01.10.2014) i Dimitri Portwood (ur. 30.11.2016)
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 2000 r. - "The Itch" - Vitamin C;
- 2001 r. - "Jaded" - Aerosmith;
- 2004 r. - "The End has No End' - The Strokes;
- 2008 r. - "LA Girls" - Mams Taylor.
W 2001 roku ukończyła Fairfax Senior High School w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Była brana pod uwagę przy kompletowaniu obsady do filmu "Wpadka".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych