Christina Ricci: Zbrodnią jest nie wierzyć ofiarom

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Christina+Ricci%3A+Zbrodni%C4%85+jest+nie+wierzy%C4%87+ofiarom-152047
Christina Ricci: Zbrodnią jest nie wierzyć ofiarom
źródło: Getty Images
autor: Leon Bennett
Christina Ricci opublikowała na Instagramie swoje przemyślenia dotyczące sprawy skazanego za gwałty Danny'ego Mastersona i stających w jego obronie Ashtona Kutchera i Mili Kunis (choć nie wymienia ich z imienia i nazwiska).

Ludzie, których kochamy, mogą robić straszne rzeczyGwiazda serialu "Yellowjackets" w swoim poście przyznaje, że ludzie, których kochamy i podziwiamy, czasem robią straszne rzeczy. Mogą nie robić ich nam, a przez to znamy ich tylko takimi, jakimi byli wobec nas. Jednak to wcale nie znaczy, że nie uczynili tych strasznych rzeczy i dyskredytowanie ofiar jest zbrodnią.

Ricci przyznała także, że sama znała osoby, które uważała za cudowne, a które okazały się dla innych sprawcami cierpienia. Trudno jest to zaakceptować, ale musimy to zrobić. Jeśli mówimy, że wspieramy ofiary - kobiety, dzieci, mężczyzn, chłopców - to musimy być w stanie zająć publicznie takie stanowisko.

Doświadczyłam też tego osobiście. Wierzcie ofiarom. Nie jest łatwo mówić o tym publicznie. Nie jest łatwo doprowadzić do wyroku skazującego.

GettyImages-1318565.jpg Getty Images © Chris Weeks


Kutcher i Kunis prosili o łagodny wyrok dla Mastersona. Teraz przepraszająDanny Masterson, najlepiej znany z roli Hyde'a w serialu "Różowe lata 70.", został skazany na 30 lat więzienia za gwałty. Więcej o sprawie przeczytasz tu: Danny Masterson skazany. Sędzina: "To nie ty jesteś tu ofiarą". Variety opublikowało fragmenty listów, w których jego przyjaciele – m.in. Mila Kunis i Ashton Kutcher – prosili sędzinę Charlaine Olmedo o łagodniejszy wyrok dla aktora. 

Ponad 50 osób napisało do sędziny Charlaine Olmedo listy, prosząc o łagodniejszy wyrok dla Danny'ego Mastersona. Wśród nich znaleźli się koledzy z planu "Różowych lat 70.", m.in. Ashton Kutcher i Mila Kunis, czyli ekranowi Kelso i Jackie, oraz Debra Jo Rupp i Kurtwood Smith, którzy wcielali się w Kitty i Reda Formanów.

Z całego serca ręczę za wyjątkowy charakter Danny'ego Mastersona i ogromny pozytywny wpływ, jaki wywarł na mnie i otaczających go ludzi. Jego oddanie życiu bez narkotyków i autentyczna troska, jaką okazuje innym, czynią go wyjątkowym wzorem do naśladowania i przyjacielem - napisała Kunis w liście do sędzi.

Kilka dni później Kutcher i Kunis w specjalnym wideo przeprosili, że stanęli w obronie swojego przyjaciela.

Mamy świadomość bólu, jaki spowodowały listy, które napisaliśmy w sprawie Danny'ego Mastersona – mówi na nagraniu Ashton Kutcher. Towarzysząca mu Mila Kunis dodaje: 

Wspieramy ofiary. Robiliśmy to już wcześniej poprzez naszą pracę i będziemy to robić w przyszłości.

W dalszej części nagrania para tłumaczy okoliczności, w jakich zdecydowała się wesprzeć Mastersona

Parę miesięcy temu rodzina Danny'ego zwróciła się do nas. Poporosiła nas o napisanie listów przedstawiających osobę, którą znaliśmy od 25 lat, aby sędzina miała pełny wgląd w charakter oskarżonego przy wydawaniu wyroku – tłumaczy Kutcher

Listy nie zostały napisane, aby kwestionwować działanie systemu sądownictwa lub podważyć orzeczenie ławy przysięgłych – zapewnia Kunis. Kutcher podkreśla też, że celem listów nie było podważenie zeznań ofiar. Nigdy nie chcieliśmy tego zrobić. Jest nam przykro, jeśli tak się stało – mówi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones