Darth Vader miał się pojawić w "Strażnikach Galaktyki"?

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Darth+Vader+mia%C5%82+si%C4%99+pojawi%C4%87+w+%22Stra%C5%BCnikach+Galaktyki%22-123821
Mało brakowało, a w "Strażnikach Galaktyki" - które i tak czerpią mocno z "Gwiezdnych wojen" - pojawiłby się sam Darth Vader. O co chodzi? Anegdotę o tym, co lord Sith robił w towarzystwie Petera Quilla, opowiedział Kevin Feige, prezes Marvel Studios.


Od zawsze planowaliśmy ujawnić w którymś momencie, że Peter Quill jest człowiekiem, że pochodzi z Ziemi, zdradził producent. Przez długi czas myślałem, że najlepiej będzie, jeśli w filmie znajdzie się taka scena: Quill jest w statku kosmicznym i rozmawia z jakimiś obcymi, przypadkowo strąca na podłogę swoją torbę, jeden z obcych schyla się i podnosi figurkę Dartha Vadera i pyta "Co to jest"?

Jak się okazuje, pomysł nie wynikał z próby wzbogacenia filmu o korporacyjną kryptoreklamę, gdyż Feige wpadł na pomysł, jeszcze zanim studio Disneya kupiło Lucasfilm i zabrało się za kręcenie nowych "Gwiezdnych wojen".

W skrócie sprawa potoczyła się następująco, wyjaśnił Feige. James Gunn stwierdził, że wpadł na ciekawszy pomysł: a co gdyby Quill miał walkmana i słuchał muzyki? Uznaliśmy, że to milion razy lepsze. Nawiązanie do "Gwiezdnych wojen" byłoby tylko nerdowskim puszczeniem oka, jednym momentem, a koncept muzyki zredefiniował cały film.