Dave Bautista cieszy się, że kończy z MCU: "Nie chcę, aby Drax był moim dziedzictwem"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dave+Bautista+chce+gra%C4%87+w+ambitniejszych+projektach%3A+%22Nie+chc%C4%99%2C+aby+Drax+by%C5%82+moim+dziedzictwem%22-149031
Dave Bautista cieszy się, że kończy z MCU: "Nie chcę, aby Drax był moim dziedzictwem"
źródło: Getty Images
autor: Jesse Grant
Dave Bautista wyznał, że choć uwielbia Draksa Niszczyciela – postać z uniwersum Marvela, w którą wcielał się m.in. w "Strażnikach Galaktyki" – cieszy się, że wraz z trzecią odsłoną widowiska Jamesa Gunna zakończy swoją przygodę z tym bohaterem. Przy okazji wyraził nadzieję, że w przyszłości będzie obsadzany w ambitniejszych projektach.

Dave Bautista jako Drax w filmie "Strażnicy Galaktyki vol. 2"

Dave Bautista o planach na przyszłość


Dave Bautista opowiedział o swoich planach na przyszłość w rozmowie z magazynem "GQ". Aktor przyznał, że choć rola Draksa nie była ambitna, wcielanie się w tę postać nie było przyjemnym doświadczeniem. Ciężko było grać tę rolę. Charakteryzacja mnie dobijała – powiedział. Po prostu nie wiem, czy chcę, aby Drax był moim dziedzictwem – to głupiutki występ, a ja chciałbym robić poważniejsze rzeczy.

Aktor zaznaczył jednak, że obranie nowego kierunku kariery nie ma nic wspólnego z dążeniem do większej sławy. Szczerze mówiąc, nie obchodzi mnie to – powiedział. Nie prowadzę wspaniałego, wystawnego życia. Mieszkam tu, w Tampie. Nie dbam o blask fleszy, nie dbam o sławę. Po prostu chcę być lepszym aktorem. Chcę szacunku od moich rówieśników... Chodzi o doświadczenie, o świadomość, że coś osiągnąłem.

Bautista szczególnym szacunkiem darzy Denisa Villeneuve'a, który obsadził go w "Blade Runnerze 2049" i "Diunie". Aktor powróci do roli Glossu Rabbana Harkonnena w drugiej części widowiska sci fi. Gdybym był numerem jeden na liście Dennisa, zagrałbym za darmo – powiedział. Myślę, że przy nim mógłbym odkryć, jak dobry potrafię być jako aktor. On wyciąga ze mnie to, co najlepsze. Widzi mnie w innym świetle, widzi aktora, którym chciałbym być.

Zobacz zwiastun filmu "Glass Onion", najnowszej produkcji z Dave'em Bautistą


Benoit Blanc powraca, aby rozwikłać kolejną sprawę w najnowszym kryminale Riana Johnsona. Za sprawą najnowszej przygody nieustraszony detektyw trafia do luksusowej rezydencji na pewnej greckiej wyspie, ale to, jak i dlaczego się tam znalazł, jest jedną z wielu zagadek. Blanc wkrótce poznaje bardzo różnorodną grupę znajomych, którzy zebrali się, jak co roku, na zaproszenie miliardera Milesa Brona. Na liście gości znaleźli się dawny partner biznesowy Milesa, Andi Brand, obecna gubernatorka stanu Connecticut, Claire Debella, odnoszący sukcesy naukowiec Lionel Toussaint, projektantka mody i była modelka, Birdie Jay, oraz jej niezawodna asystentka Peg, a także influencer Duke Cody i jego dziewczyna Whiskey."Glass Onion" w podcaście Mam parę uwag


Zachęcamy też do wysłuchania najnowszego odcinka podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o "Glass Onion". Czy kontynuacja hitu Riana Johnsona "Na noże" podobała im się tak samo jak oryginał?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones