Kinowe uniwersum animacji "Awatar" z gwiazdą "Diuny"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dave+Bautista+%28%22Diuna%22%29+z%C5%82oczy%C5%84c%C4%85+w+animacji+z+uniwersum+%22Awatar%3A+Legenda+Aanga%22-155036
Kinowe uniwersum animacji "Awatar" z gwiazdą "Diuny"
W 2022 roku Paramount ogłosił, że zrealizuje trzy filmy pełnometrażowe w uniwersum serialu "Awatar: Legenda Aanga". Teraz poznaliśmy szczegóły pierwszego z tych filmów.

Nadchodzi "Aang: The Last Airbender". Dave Bautista w obsadziePierwsza animacja z filmowej trylogii ma już (choć na razie tylko roboczy) tytuł. To "Aang: The Last Airbender". Jego gwiazdą będzie znany chociażby z cyklu "Diuna" Dave Bautista. Użyczy głosu głównemu złoczyńcy.

Będzie to jego pierwsza rola w filmie animowanym, choć ma już doświadczenie dubbingowe, był w amerykańskiej obsadzie głosowej anime "Chłopiec i czapla".

W obsadzie "Aang: The Last Airbender" są też: Eric Nam, Dionne Quan, Jessica Matten i Roman Zaragoza.

Szczegóły fabuły nie zostały na razie ujawnione. Premiera "Aang: The Last Airbender" została wyznaczona na październik 2025 roku.


Filmowe "Awatary". Co o nich wiemy?Film będzie rozgrywał się w uniwersum znanym z serialu animowanego Nickelodeonu pokazywanego w latach 2005-2008. Za kamerą stoi Lauren Montgomery, a stanowiska producentów piastują twórcy telewizyjnego pierwowzoru,  Bryan Konietzko i Michael DiMartino.

Jako że Mike i Bryan, twórcy oryginalnej wersji, wspólnie z nami rozszerzają uniwersum Awatara, wszystko zostaje w rodzinie. Jako reżyserka nadchodzących filmów Lauren wniesie ten sam rodzaj eksperckiej, pięknej pracy, jaką wykonała przy oryginalnym serialu – mówiła w 2022 roku Ramsey Naito, prezeska działu animacji i rozwoju w Paramount Animation i Nickelodeon Animation.

Akcja serialu rozgrywa się w baśniowej krainie. Naród Ognia próbuje przejąć panowanie nad światem. Opór stawiają mu pozostałe ziemskie nacje: Plemiona Wody, Królestwo Ziemi oraz Nomadowie Powietrza. W każdej z nich żyją magowie – ludzie, posiadający władzę nad jednym z czterech żywiołów. Jednak świat może uratować tylko Awatar - jedyny mag, który panuje nad wszystkimi żywiołami. Jest nim dwunastoletni Aang, który musi pokonać liczne przeszkody i wykazać się ogromną odpowiedzialnością.

Zwiastun serialu platformy Netflix "Awatar: Ostatni władca wiatru"Tymczasem Netflix zaproponował fanom uniwersum serial aktorski. Nosi on tytuł "Awatar: Ostatni władca wiatru" i jego zwiastun znajdziecie poniżej.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones