"Grendel": Jeff Bridges i Dave Bautista w filmie o wrogu Beowulfa

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Grendel%22%3A+Jeff+Bridges+i+Dave+Bautista+w+filmie+o+wrogu+Beowulfa-155507
"Grendel": Jeff Bridges i Dave Bautista w filmie o wrogu Beowulfa
źródło: Getty Images
autor: Gabriel Olsen
Jeff Bridges zagra tytułową rolę w realizowanym przez The Jim Henson Company filmie "Grendel". To adaptacja głośnej powieści Johna Gardnera będącej nietypowym odczytaniem mitu o Beowulfie.

"Grendel": o filmieW obsadzie "Grendela" znaleźli się także: Dave Bautista (Beowulf), Bryan Cranston (król Hrothgar), Sam Elliott (Smok), Thomasin McKenzie (królowa Wealhtheow), Aidan Turner (Unferth) oraz T Bone Burnett (Shaper), który napisze również piosenki do filmu. Autorem scenariusza i reżyserem jest Robert D. Krzykowski.

GettyImages-1460912168.jpg Getty Images © Theo Wargo


Polski wydawca  "Grendela" reklamuje powieść Gardnera w następujący sposób: pierwszy i najbardziej przerażający potwór w historii literatury anglojęzycznej rodem z wspaniałego eposu "Beowulf" opowiada własną wersję historii w książce, którą William Gass nazwał jedną z najwspanialszych współczesnych opowieści. Grendel z poczuciem wyższości relacjonuje poczynania ludzi, nie mogąc pojąć ich brutalności, żądzy mordu czy strachu. Jest to swoista rozprawa o ludzkiej hipokryzji i nietolerancji.

Jeff Bridges: najważniejsze role74-letni Bridges jest weteranem Hollywood. Na ekranie występuje od ponad pięciu dekad. Przepustką do kariery okazała się dla niego rola w "Ostatnim seansie filmowym" z 1971 roku. Otrzymał za nią pierwszą w karierze nominację do Oscara. W kolejnych latach Amerykańska Akademia Filmowa nominowała go również za role w filmach "Piorun i Lekka Stopa", "Gwiezdny przybysz", "Ukryta prawda", "Prawdziwe męstwo" i "Aż do piekła". Oscara przyniosła mu kreacja w "Szalonym sercu". Inne ważne tytuły w filmografii aktora to: "Big Lebowski", "TRON", "Fisher King" i "Iron Man".


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones