Dave Bautista jako wróg Batmana? Rozmawiał z Jamesem Gunnem

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Dave+Bautista+od+lat+chcia%C5%82+wyst%C4%85pi%C4%87+jako+wr%C3%B3g+Batmana%2C+Bane.+Rozmawia%C5%82+nawet+z+Jamesem+Gunnem+z+DC-149378
Dave Bautista jako wróg Batmana? Rozmawiał z Jamesem Gunnem
źródło: Getty Images
autor: J. Shearer
Co byście powiedzieli, gdyby Dave Bautista wcielił się w Bane'a, jednego z największych wrogów Batmana? Sam Bautista od dawna chciał zagrać tę postać. Po tym, jak James Gunn, z którym pracował przy serii "Strażnicy Galaktyki", awansował na szefa DC Films, aktor przedstawił mu swoją propozycję. Czy Bautista ma szansę wcielić się w superłotra?
      

Dave Bautista marzy o roli Bane'a
W wywiadzie dla portalu Insider Dave Bautista zdradził, że dyskutował z Jamesem Gunnem o perspektywie wcielenia się w postać Bane'a.

Rozmawialiśmy o tym z Jamesem, powiedział aktor. Ale myślę, że kierunek, w którym on idzie - zaczynanie od nowa i rebootowanie całego uniwersum - jest konieczny. Trzeba zacząć planować na następne 15 lat. I myślę, że niestety ze mną nie jest to możliwe. Rozumiem to.

Nie chcę grać postaci, której nie jestem w stanie oddać sprawiedliwości. Wątpię, bym na tym etapie mojej kariery był w stanie to zrobić. Nie wydaje mi się, żebym poradził sobie z fizycznym wymiarem tej roli. Nie będę wiecznie młody, więc nie mogę planować z takim wyprzedzeniem. Podejrzewam więc, że nie będę tym gościem, podsumował aktor.

Aktor nigdy nie ukrywał, że od lat był zainteresowany zagraniem Bane'a. Chcę zagrać Bane'a tak bardzo, że poszedłem do Warner Bros., umówiłem się na spotkanie z DC, przekroczyłem próg i powiedziałem : "Chcę zagrać Bane'a. Nie żartuję", opowiadał w 2021 roku. Nie zraziło go nawet to, że studio nie szukało akurat nikogo do tej roli.

Kim jest Bane?Bane to arcywróg Batmana. Kryminalista odznaczający się zarówno wyjątkowym intelektem, jak i tężyzną, wspomaganą dodatkowo przez specyfik znany jako Venom. Zasłynął tym, że złamał kręgosłup Batmanowi.

Na dużym ekranie Bane pojawił się dotychczas dwukrotnie. W "widowisku "Batman i Robin" (1997) wcielił się w niego Jeep Swenson. W "Mroczny Rycerz powstaje" (2012) zagrał go Tom Hardy.

"Strażnicy Galaktyki: Volume 3" na horyzoncie
Dave Bautista, którego ostatnio oglądaliśmy w kryminale "Glass Onion: Film z serii "Na noże"", w tym roku zagości na ekranach kin w widowisku "Strażnicy Galaktyki: Volume 3". Za kamerą stanął James Gunn. Premiera filmu 5 maja.

 

Zachęcamy do wzięcia udziału w naszej oscarowej ANKIECIE, w której możecie głosować na swoich faworytów. TUTAJ znajdziecie nominacje do 95. nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Wybierzcie najlepszych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones