Dwie nominacje do Oscara. "Najgorszy człowiek na świecie" już w kinach

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Dwie+nominacje+do+Oscara.+%22Najgorszy+cz%C5%82owiek+na+%C5%9Bwiecie%22+ju%C5%BC+w+kinach-145794
Dwie nominacje do Oscara. "Najgorszy człowiek na świecie" już w kinach
Nominowana do Oscara w dwóch kategoriach (Najlepszy Film Międzynarodowy, Najlepszy Scenariusz Oryginalny) figlarna, zabawna i nieprzewidywalna historia miłosna. Opowieść o Julie, która u progu trzydziestych urodzin stara się poukładać swoje skomplikowane życie uczuciowe to jeden z najlepszych filmów roku w zestawieniach takich redakcji jak Vanity Fair, Time, IndieWire, Variety, The Guardian oraz Sight and Sound. Prawdziwym olśnieniem sezonu jest gwiazda filmu Joachima Triera, Renate Reinsve, która za swoją rolę otrzymała Złotą Palmę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes oraz nominację do Satellite Awards i Europejskiej Nagrody Filmowej.

"Najgorszy człowiek na świecie" w kinach już w ten weekend!


"Najgorszy człowiek na świecie" to zabawna, czarująca, pełna energii, słodko-gorzka opowieść o poszukiwaniu miłości i swojej ścieżki w życiu. Film Joachima Triera nie przestaje zachwycać widzów i krytyków na całym świecie, a po amerykańskiej premierze może pochwalić się jednym z najlepszych wyników per screen average w historii filmów nieanglojęzycznych w Stanach Zjednoczonych oraz najlepszym otwarciem filmu norweskiego w amerykańskich kinach w historii.

W roli głównej zobaczymy Renate Reinsve, która za swoją wybitną kreację otrzymała Złotą Palmę w Cannes, a u jej boku wystąpił m.in. Anders Danielsen Lie znany z poprzednich filmów Joachima Triera – "Reprise. Od początku, raz jeszcze" i "Oslo. 31 sierpnia".

O filmie:Julie wkrótce kończy trzydzieści lat i jest pełna życiowej energii, ale ma też pełno życiowych rozterek. Jest szczęśliwa z Akselem, utalentowanym i odnoszącym sukcesy zawodowe rysownikiem, ale ich spojrzenie na wspólną przyszłość nieco się różni. Kiedy na przypadkowej imprezie Julie poznaje Eivinda i spędza z nim całą noc, zaczyna zastanawiać się, czy ten młodszy od niej, pewny siebie i odrobinę szalony chłopak nie jest właśnie tym, czego potrzebuje w życiu.

Dystrybutorem filmu "Najgorszy człowiek na świecie" jest M2 Films.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones