Dziś w HBO i HBO GO debiutuje "Młody papież" z Jude'em Lawem w roli głównej

https://www.filmweb.pl/news/Dzi%C5%9B+w+HBO+i+HBO+GO+debiutuje+%22M%C5%82ody+papie%C5%BC%22+z+Jude%27em+Lawem+w+roli+g%C5%82%C3%B3wnej-120148
Dziś w HBO i HBO GO premiera nowego serialu "Młody papież" w reżyserii Paolo Sorrentino. W główną rolę – postać Piusa XIII, pierwszego amerykańskiego papieża w historii Kościoła, wciela się Jude LawLenny Belardo, który przyjął imię Piusa XIII, jest pierwszym amerykańskim papieżem w historii Kościoła. Wszystko wskazuje na to, że wybór tego młodego, ujmującego biskupa na Ojca Świętego jest efektem skutecznej strategii medialnej, jaką przyjęło Kolegium Kardynalskie. Ale pozory mogą mylić. A tym bardziej w miejscu i pomiędzy ludźmi, dla których wielka tajemnica wiary jest życiowym drogowskazem. Tym miejscem jest Watykan, a ci ludzie to hierarchowie Kościoła. Pius XIII wydaje się pośród nich najbardziej tajemniczy i pełen sprzeczności. Przebiegły i jednocześnie naiwny, ironiczny i pedantyczny, tradycyjny i nowatorski, wątpiący i pewny siebie, melancholijny i bezwzględny Pius XIII doświadcza człowieczej samotności, by odnaleźć Boga, którego mógłby dać ludziom. I sobie samemu. "Młody papieżjest koprodukcją Sky, HBO i Canal+.

Uznany za wydarzenie tegorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji serial "Młody papież" w reżyserii Paolo Sorrentino ("Młodość", "Wielkie piękno") to niezwykle wyczekiwana produkcja, w której główną rolę odgrywa dwukrotnie nominowany do Oscara Jude Law ("Grand Budapest Hotel", "Morze Czarne"). Na ekranie pojawią się również: zdobywczyni Oscara i dwóch Złotych Globów Diane Keaton ("Kochajmy się od święta", "Annie Hall"), Silvio Orlando ("Ojciec Giovanny"), Javier Cámara ("Przelotni kochankowie"), Scott Shepherd ("Jason Bourne") i inni. 

Premiera dwóch pierwszych odcinków serialu "Młody papież" odbędzie się w piątek 28 października o godz. 20.10 w HBO. Obydwa odcinki będą dostępne również tego same dnia w HBO GO. Produkcja będzie emitowana po dwa odcinki co tydzień – zarówno w HBO, jak i w HBO GO. 
Informacja sponsorowana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones