Ekipa Friza szykuje film o życiu maturzystów. Budżet robi wrażenie

Wirtualnemedia.pl / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ekipa+Friza+szykuje+film+o+%C5%BCyciu+maturzyst%C3%B3w.+Bud%C5%BCet+robi+wra%C5%BCenie-155818
Ekipa Friza szykuje film o życiu maturzystów. Budżet robi wrażenie
źródło: materialy promocyjne
Youtuberzy z Ekipy Friza wkrótce zagoszczą na wielkim ekranie. Jak podają Wirtualne Media, spółka Ekipa Holding, której głównym akcjonariuszem jest Karol "Friz" Wiśniewski, stara się o dofinansowanie produkcji ze środków Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.   

Ekipa Fritza szykuje film. Co o nim wiemy?


Ekipa Friza pracuje nad pełnometrażowym filmem fabularnym. Ma on opowiadać o życiu współczesnych maturzystów, a w obsadzie znają się influencerzy z Ekipy. Prace na planie mają rozpocząć się już w lipcu. Dokładna data premiery nie jest na razie znana. Film ma pojawić się w kinach w 2025 roku, a następnie trafi na jedną z wybranych platform streamingowych.

W ramach tzw. zachęt spółka zwróciła się o dofinansowanie projektu przez PISF. Wniosek aktualnie czeka na rozpatrzenie. 

Decyzje w zakresie środków powinny pojawić się w drugiej połowie roku. Koszty produkcji i marketingu filmu szacowane są na ok. 17 mln zł brutto, przy czym koszty te poniesione zostaną także w części przez dystrybutora filmu, a także w przypadku ich pozyskania  zewnętrznych inwestorów – czytamy w cytowanym przez Wirtualne Media oświadczeniu. 

Youtuberzy na ekranach polskich kin. Zobacz zwiastun filmu "Budda. Dzieciak '98"


W marcu na ekrany polskich kin trafił opowiadający o jednym z najpopularniejszych polskich youtuberów – Kamilu Labuddzie znanym pod pseudonimem Budda – dokument "Budda. Dzieciak '98". Zobaczcie jego zwiastun:     W oficjalnym opisie dystrybutora czytamy: 

Emocjonująca i wypełniona motoryzacją przejażdżka przez życiowe trudności, osiągnięcia i działalność jednego z najpopularniejszych polskich influencerów: Kamila Labuddy znanego w Internecie jako "BUDDA". To film o tym, jak skutecznie tworzyć w internecie, jak zarabiać w social mediach oraz jakie kwoty kryją się w tej branży. Budda ujawni w nim nieznane dotąd kulisy swojej działalności. Opowie o blaskach i cieniach aktywności w sieci. Zdradzi jakich błędów nie popełniać i czego unikać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones