Elmer z "Looney Tunes" nie będzie już strzelał

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Elmer+z+%22Looney+Tunes%22+nie+b%C4%99dzie+ju%C5%BC+strzela%C5%82-138015
Elmer z "Looney Tunes" nie będzie już strzelał
Elmer J. Fudd, kultowy myśliwy, polujący niezmordowanie na Królika Bugsa, będzie musiał odłożyć swoją równie kultową dwururkę do pawlacza - w nowych kreskówkach z cyklu "Looney Tunes", które pojawią się na HBO MAX, broń palna będzie niedozwolona. 


W ramach odpowiedzi na kolejne przypadki strzelanin oraz przestępstw z wykorzystaniem broni palnej w Stanach Zjednoczonych, platforma postanowiła okroić arsenał bohatera. Teraz będzie używał głównie...kosy. Będę mówił za siebie, ale - doceniając oczywistą, symboliczną wymowę tego gestu w konwencji, w której umowna przemoc jest sednem zabawy - mam w głowie przynajmniej 21321 scenariusze kreskówki, w których kosa jest równie przerażającym narzędziem mordu i zagłady co strzelba. A co Wy sądzicie o tej zmianie?

"Looney Tunes Cartoons" to nowa wersja klasycznych kreskówek z lat 90. W skład ekranowej drużyny wchodzą takie znakomitości świata kreskówek jak Królik Bugs, Kaczor Duffy, Wile E. Coyote i Ptaszek Tweety. Pierwsze krótkie filmy z ich udziałem pojawiły się w kinach już w latach 30. ubiegłego wieku. Bohaterowie wystąpili również w "Kosmicznym meczu" oraz "Looney Tunes znowu w akcji".

Nowy serial będzie liczył aż 80 odcinków. Każdy ma z nich ma trwać 11 minut.