Filmowa biografia Alberta Einsteina od autora "Głębi oceanu"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Filmowa+biografia+Alberta+Einsteina+od+autora+%22G%C5%82%C4%99bi+oceanu%22-61395
Stephen Schiff ("Głębia oceanu") został wybrany na scenarzystę filmowej biografii Alberta Einsteina. Obraz powstanie na bazie książki "Einstein: His Life and Universe" oraz zachowanych materiałów archiwalnych.

Albert Einstein (1879-1955) eden z największych fizyków-teoretyków naszych czasów, twórca szczególnej i ogólnej teorii względności, współtwórca korpuskularno-falowej teorii światła. Laureat Nagrody Nobla za wyjaśnienie efektu fotoelektrycznego. Film opowie o okresie między 1902 a 1939 rokiem. W 1902 roku Einstein przeprowadził się Berna, gdzie dostał pracę w Szwajcarskim Urzędzie Patentowym. W tym samym roku zmarł jego ojciec, a rok później wziął ślub z Milevą Marić.

W 1905 roku publikuje pierwsze ważne prace naukowe. Cztery lata później był już profesorem nadzwyczajnym fizyki teoretycznej na uniwersytecie w Zurychu, a rok później po raz pierwszy zgłoszono go do Nagrody Nobla. W 1915 roku światło dzienne ujrzała ogólna teoria względności. W 1919 roku rozwiódł się z Marić i wkrótce potem ożenił powtórnie ze swoją kuzynką Elsą Einstein. W 1933 roku Eisntein przebywał w USA. Kiedy dowiedział się o dojściu Hitlera do władzy, postanowił nie wracać do Niemiec. W 1939 roku Einstein był jednym z sygnatariuszy listu wysłanego do prezydenta Stanów Zjednoczonych, w którym namawiano władze do rozpoczęcia badań nad rozszczepieniem uranu i konstrukcją bomby atomowej.

Producentami filmu będą Gabe i Alan Polsky ("Zły porucznik").

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones