Fox stawia na remaki brytyjskich seriali

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Fox+stawia+na+remaki+brytyjskich+seriali-135753
Fox dał zielone światło dwóm remakom brytyjskich seriali: dramatu kryminalnego "Milczący świadek" oraz komedii "This Country"

GettyImages-1053462938.jpg Getty Images © Samuel de Roman

Gwiazdą pierwszego projektu będzie Melissa Leo. Nagrodzona Oscarem za drugoplanową rolę w "Fighterze" aktorka zajmie się także produkcją. Za pilotowy odcinek "This Country" odpowiadać będą Jenny Bicks, scenarzystka i producentka "Seksu w wielkim mieście" oraz Paul Feig, reżyser "Druhen".

"Milczący świadek" Nigela McCrery'ego, emitowany w brytyjskiej telewizji od 1996 roku, doczekał się 22 sezonów. Bohaterkami serialu są dwie kobiety pracujące w Głównym Biurze Koronera. Mimo nacisków ze strony skorumpowanych władz muszą wykorzystać swoją wiedzę, by odkryć wskazówki dotyczące tajemniczych zgonów, a jednocześnie zachować niezależność.

"This Country" opowiada o ekipie filmu dokumentalnego, która przybywa do małego miasteczka, aby przyjrzeć się młodym dorosłym i ich codziennym obawom. Filmowcy skupiają się na codziennym życiu kuzynów Kelly'ego i Shruba Malletów. Obserwują ich dążenie do realizacji marzeń, stawianie czoła problemom i kłótnie o mrożoną pizzę.