Fujiwara Tatsuya w ekranizacji mangi "Death Note"

Yahoo / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Fujiwara+Tatsuya+w+ekranizacji+mangi+%22Death+Note%22-26547
Fujiwara Tatsuya ("Battle Royale") zagra główną rolę w filmowej adaptacji popularnej mangi "Death Note". Budżet produkcji dwuczęściowego obrazu wyniesie 2 miliardy jenów. Premierę pierwszej części zapowiedziano już na czerwiec tego roku. Druga trafi do kin w październiku.

Bohaterem "Death Note" jest nastolatek Light Yagami, którego nudne i nieciekawe życie zmienia się w dniu, kiedy znajduje od tajemniczy notatnik - narzędzie boga śmierci, pozwalające na zabicie każdej osoby, której nazwisko zapisane zostało w notatniku. Yagami postanawia wykorzystać tę moc by uczynić świat lepszym i zaczyna oczyszczać go ze zła.
Po kolei w tajemniczych okolicznościach giną groźni przestępcy. Media zaczynają masowo pisać o mordercy dokonującym czystki w gangsterskim świecie. Sprawę tajemniczych zbrodni bada policyjny detektyw - L.

Liczący sobie 9 tomu mangowy cykl w Kraju Kwitnącej Wiśni sprzedał się już w nakładzie 12 milionów egzemplarzy. Pierwszy tomik, który opublikowano w roku 2003 stał się tytułem, który w najszybszym czasie rozszedł się w nakładzie miliona egzemplarzy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones