Genndy Tartakovsky wyreżyseruje nowy "Ciemny Kryształ"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Genndy+Tartakovsky+wyre%C5%BCyseruje+nowy+%22Ciemny+Kryszta%C5%82%22-26639
Studio Jima Hensona zatrudniło Genndy'ego Tartakovsky'ego do wyreżyserowania drugiej części klasycznego filmu fantasty "Ciemny kryształ" z 1982 roku. Obraz nosił będzie tytuł "The Power of the Dark Crystal" a scenariusz do niego napisali David Odell i Annette Duffy. Premierę zaplanowano na 2007 rok.

Tartakovsky jest twórcą klasycznej niemal już serii kreskówek "Laboratorium Dextera", "Samurai Jack", "Atomówki" i "Star Wars: Clone Wars". Jego najnowsza produkcja - "The Power of the Dark Crystal" będzie głównie filmem z udziałem marionetek i pacynek. Efektami specjalnymi zajmie się należąca do Tartakovsky'ego firma animacyjna Orphanage Animation Studios.

Akcja "Ciemnego kryształu" rozgrywała na odległej plancie, na której tysiąc lat wcześniej lud Urskeksa zniszczył magiczny Ciemny Kryształ. Nastąpiła właśnie koniunkcja gwiazd i tylko teraz można uzdrowić kryształ. Jeśli to nie nastąpi, zło zatriumfuje. Jed, ostatni z Gelfinów wyrusza w misję odnalezienia odłamka kryształu, dzięki któremu będzie można uzdrowić resztę.

Fabuła "The Power of the Dark Crystal" rusza rozpoczyna się wiele lat po wydarzeniach przedstawionych w części pierwszej. Jen i Kira są już małżeństwem i jako król i królowa pełnią władzę nad swoim państwem. Niestety, w wyniku działania ciemnych mocy kryształ ponownie ulega zniszczeniu.

Film łączyć ma w sobie animatronikę i animację komputerową. Wstępną produkcją zajmą się twórcy oryginału – Frank Oz i Brian Froud. Produkcja rusza późnym latem.