Filmweb Sp. z o. o. Sp. k.
https://www.filmweb.pl/news/Gildia+Re%C5%BCyser%C3%B3w+apeluje%3A+nie+kr%C4%99%C4%87my+film%C3%B3w+w+trakcie+pandemii-137081

Gildia Reżyserów apeluje: nie kręćmy filmów w trakcie pandemii

  • Facebook
  • autor: łm
  • Filmy
Gildia Reżyserów Polskich wystosowała apel do środowiska filmowego, aby w trakcie pandemii koronawirusa zawiesić realizację filmów. Oświadczenie ma związek z wczorajszymi doniesieniami medialnymi na temat odbywających się pomimo zagrożenia epidemiologicznego zdjęć do nowych projektów Patryka Vegi i Konrada Niewolskiego.

1.png


Nie kręćmy filmów, gdy szaleje zaraza

W związku z informacjami o rozpoczęciu zdjęć do filmów Patryka Vegi i Konrada Niewolskiego, Gildia Reżyserów Polskich rekomenduje natychmiastowe przerwanie prac, które wymagają osobistych kontaktów członków ekip filmowych. Nie narażajmy naszych koleżanek i kolegów oraz służb medycznych! Z uwagi na pandemię koronawirusa polecamy telekonferencje i zawieszenie prac na planach filmowych!

Gildia Reżyserów Polskich, czyli związek zawodowy zrzeszający większość reżyserów fabularnych pracujących w Polsce, wyraża solidarność z wszystkimi grupami zawodowymi i społecznościami, które zostały dotknięte przez niedogodności obecnego kryzysu epidemicznego. Zbiorowy wysiłek, którego fundamentem jest ograniczenie bezpośrednich kontaktów międzyludzkich do momentu, aż krzywa zakażeń w Polsce zacznie znacząco spadać – może nam pomóc przejść przez obecny kryzys i zminimalizować jego negatywne skutki.

Jednocześnie Gildia Reżyserów Polskich informuje, że Patryk Vega i Konrad Niewolski nie są jej członkami.

Gildia to niezależna organizacja powołana do reprezentowania i obrony praw reżyserów filmów fabularnych, ich interesów zawodowych i socjalnych oraz realizacji ich potrzeb materialnych, społecznych i kulturalnych. Honorową przewodniczącą związku jest Agnieszka Holland.