"The Summer Book": Glenn Close spędzi lato na fińskiej wyspie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Glenn+Close+i+Anders+Danielsen+Lie+w+ekranizacji+powie%C5%9Bci+Tove+Jansson+%22The+Summer+Book%22-149802
"The Summer Book": Glenn Close spędzi lato na fińskiej wyspie
źródło: Getty Images
autor: Axelle/Bauer-Griffin
Glenn Close ("Żona") i Anders Danielsen Lie ("Najgorszy człowiek na świecie") zagrają w ekranizacji powieści "The Summer Book" (wydanej w Polsce jako "Lato"). Producentem i reżyserem filmu będzie Charlie McDowell ("Prezent od losu").

GettyImages-1328321104.jpg Getty Images © Stephane Cardinale - Corbis


"The Summer Book" – o czym opowie film?Książka została napisana przez fińską autorkę Tove Jansson, najbardziej znaną jako twórczyni i ilustratorka literackich przygód Muminków. W swojej karierze napisała również wiele utworów przeznaczonych do dorosłego czytelnika – opublikowane w 1972 roku "The Summer Book" jest jednym z nich. Scenariusz na podstawie powieści stworzy Robert Jones (producent m.in. filmu "Podejrzani").

Bohaterkami powieści są babcia i jej sześcioletnia wnuczka, które spędzają lato na niewielkiej wyspie u wybrzeży Finlandii. Kolejne ciepłe dni mijają im na rozmowach o życiu, swoich lękach i pragnieniach – dowiadując się coraz więcej o sobie i członkini rodziny.

Jestem niezwykle zaszczycony, że będę ekranizował jedną z moich ulubionych powieści i stworzę film w Finlandii, przekazał w oświadczeniu reżyser. Od dawna marzyłem, żeby współpracować z Glenn Close. Od dawna podziwiam jej ogromną wszechstronność oraz prezencję na deskach teatru czy ekranach. Andersa odkryłem dzięki jego projektom z Joachimem Trierem. Z miejsca stał się jednym z moich ulubionych skandynawskich aktorów. Nie mogę wyobrazić sobie lepszej pary do współpracy nad tym filmem.

Glenn Close i Anders Danielsen Lie – najważniejsze roleClose to aktorka znana m.in. z filmów "Wielki chłód", "Fatalne zauroczenie", "Niebezpieczne związki", "Hamlet", "Dom dusz", "101 dalmatyńczyków", "Albert Nobbs", "Elegia dla bidoków" czy "Żona". Jest rekordzistką pod względem otrzymanych nominacji do Oscara bez wygrania złotej statuetki – do piątki wyróżnionych trafiała już ośmiokrotnie.

Anders Danielsen Lie to norweski aktor znany ze współpracy z reżyserem Joachimem Trierem przy filmach "Reprise. Od początku raz jeszcze...", "Oslo, 31 sierpnia" oraz "Najgorszy człowiek na świecie". Wystąpił również w europejskich produkcjach: "Personal Shopper", "Noc pożera świat", "22 lipca", "Wyspa Bergmana" czy "Chora na siebie". Zwiastun ostatniego projektu możecie obejrzeć poniżej:


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones