Gwiazda filmu "Dzikie łowy" w nowym "Jak wytresować smoka". Kto jeszcze?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazda+filmu+%22Dzikie+%C5%82owy%22+w+nowym+%22Jak+wytresowa%C4%87+smoka%22.+Kto+jeszcze+%E2%80%93+Filmweb-153809
Gwiazda filmu "Dzikie łowy" w nowym "Jak wytresować smoka". Kto jeszcze?
Aktorska wersja animacji "Jak wytresować smoka" zyskała nowe gwiazdy. Angaż dostali właśnie Julian Dennison ("Dzikie łowy"), Gabriel Howell ("Ciała"), Bronwyn James ("A.B.C") i Harry Trevaldwyn ("Król"). Twórca oryginalnej trylogii, Dean DeBlois, powróci w roli scenarzysty, reżysera i producenta nowego filmu.

Julian Dennison w filmie "Dzikie łowy"

Bronwyn James w serialu "A.B.C."

"Jak wytresować smoka": o nowej wersji


Główne role w filmie, czyli Czkawkę i Astrid, zagrają Mason Thames ("Czarny telefon") oraz Nico Parker ("The Last of Us"). W obsadzie są też Gerard Butler, który ponownie wcieli się w wodza Wikingów, Stoicka Ważkiego, a Nick Frost zagra Gobbera Belcha, zaufanego przyjaciela i doradcę Stoicka.

Dennison, Howell, James i Trevaldwyn zagrają przyjaciół Czkawki – odpowiednio – Śledzika, Sączysmarka oraz rodzeństwo Szpadkę i Mieczyka

Autorem scenariusza i reżyserem jest Dean DeBlois, który nakręcił trzy części animowanego pierwowzoru. 

Premierę filmu zaplanowano na 13 czerwca 2025 roku.   
        

O filmie "Jak wytresować smoka"

Jeden z największych hitów DreamWorks Animation powstał na podstawie książki "Jak wytresować sobie smoka" autorstwa Cressidy Cowell, której akcja rozgrywa się w świecie Wikingów i dzikich smoków. Bohaterem jest nastoletni Czkawka, syn wodza, mieszkający na wyspie Berk, gdzie walki ze smokami są codziennością. Zbliża się właśnie czas inicjacji i jedyna szansa na udowodnienie plemieniu i ojcu swojej wartości. Kiedy jednak okazuje się, że zamiast wytresować smoka, nastolatek zaprzyjaźnia się z nim, cały jego świat staje na głowie.

Trzy animacje z serii "Jak wytresować smoka" zarobiły w kinach na całym świecie ponad 1,6 mld dolarów. Ponadto doczekały się trzech telewizyjnych spin-offów: "Jeźdźców smoków", "Jeźdźców smoków: Załogi ratunkowej" oraz "Jeźdźców smoków: Dziewięciu światów". Cykl doczekał się również własnych atrakcji w parkach rozrywki na całym świecie.    

Zwiastun filmu "Jak wytresować smoka" 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones