Najlepsze seriale o koniach: Netflix, HBO, Disney+ i SkyShowtime. Top 10 seriali, które warto obejrzeć

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Najlepsze+seriale+o+koniach%3A+Netflix%2C+HBO%2C+Disney%2B+i+SkyShowtime.+Top+10+seriali%2C+kt%C3%B3re+warto+obejrze%C4%87-154144
Najlepsze seriale o koniach: Netflix, HBO, Disney+ i SkyShowtime. Top 10 seriali, które warto obejrzeć
W tym rankingu skupiamy się na tytułach z końmi w roli głównej czy drugoplanowej. Bez względu czy widzami kierują marzenia, wizja jazdy na grzbiecie mustanga albo udział w wyścigach konnych, to produkcje, które zadowolą największych fanów tych majestatycznych zwierząt. Część seriali jest skierowana do najmłodszych widzów, a część do wytrwałych entuzjastów popularnych filmowych gatunków. Oto nasze wybory.

Zachęcamy też do przeczytania innych rankingów. Sprawdźcie m.in. najlepsze gry o zwierzętach, najlepsze filmy o smokach czy najlepsze filmy ze Scooby Doo.

Wybieramy najlepsze seriale o koniach z platform streamingowych"Mustang z Dzikiej Doliny" w momencie swojej premiery zyskał dużą popularność wśród fanów filmów z końmi w tle. Teraz mali widzowie, którzy zmienili się w dorosłych, mogą pokazać animację swojemu rodzeństwu czy własnym dzieciom. To właśnie do nich skierowany jest serial animowany "Mustang: Duch wolności", który niejako kontynuuje wydarzenia z ponad 20-letniego filmu. Dziewczyna imieniem Lucky spotyka na swojej drodze syna tytułowego bohatera pierwszego filmu, który zostaje pojmany przez ranczerów. Bohaterka, która zbudowała z wierzchowcem niezwykłą więź, postanawia uwolnić konia. Razem ze swoimi dwiema przyjaciółkami i ich rumakami ruszają ku przygodom. Zmiana z animacji 2D na trójwymiarowy styl nie wpłynęły na estetyczną jakość prezentowanych koni. Zamiast tego powstał projekt, na oglądaniu którego czas mogą spędzać dzieci, ale raczej nie starsi ludzie, którzy nostalgicznie chcą jeszcze raz obejrzeć przygody z koniem w roli głównej. Scenariusz tej produkcji to również inspiracja dla kontynuacji filmowej historii o tytule "Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do wolności". Wszystkie odcinki do obejrzenia na platformie Netflix.


"Życie w cuglach" ("Free Rein") to produkcja dla miłośników koni od platformy Netflix z 2017 roku. Akcja serialu rozgrywa się na fikcyjnych wyspach u wybrzeży Anglii. To tam spędza wakacje 15-letnia amerykanka Zoe. Jedyną dobrą duszą, z którą zaprzyjaźnia się przypadkiem w zupełnie obcym świecie, jest koń Raven. Dzięki jego pomocy bohaterka zdobywa nadzieję i próbuje przezwyciężyć przeciwności losu, odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Historia pokazuje wagę porażki, która jest nieuniknionym fragmentem drogi do marzeń. Po trzech sezonach i dwóch odcinkach specjalnych ("Życie w cuglach: Świąteczny występ" i "Free Rein: Valentine’s Day") przygodę zakończono.


"BoJack Horseman" z miejsca stał się jednym z najbardziej kultowych seriali animowanych w historii telewizji. Tytułowy bohater - dawna gwiazda składającego się z wielu sezonów sitcomu - dawno przestał być popularnym i wziętym aktorem, a raczej przebrzmiałym i sfrustrowanym celebrytą, który opowiada o czasach minionych, swoich traumach i obecnym życiu. W zawieszeniu pomiędzy światem wielkich pieniędzy a ulotnej sławy twórcy rysują prawdziwie tragikomiczną figurę niczym opartą na faktach - karierę konia, który chciał zostać człowiekiem i gwiazdą jednocześnie. Przewrotnie napisany, z wspaniałymi bohaterami w obsadzie - to zupełnie unikatowa, poniekąd prawdziwa historia o blaskach i cieniach życia w Hollywood. Serial do obejrzenia na platformie Netflix.


Saga rodziny Duttonów zaprowadziła widzów od lat Dzikiego Zachodu do współczesności. U boku familii, która swoją historię zawdzięcza nieustępliwości, zawsze kłusowały konie. W "Yellowstone" poznajemy historię patriarchy rodu, Johna (Kevin Costner). Człowiek u szczytu władzy musi ciągle oglądać się za siebie, aby wrogowie czyhający za plecami nie zdążyli wbić mu noża w plecy. Kowboj musi obronić swoje rodzinne dziedzictwo - ogromne ranczo - przed bezwzględnymi deweloperami. Na jego drodze stoją również rdzenni mieszkańcy rezerwatu i inni chętni, którzy chcą kontrolować jego ziemię. Pomocą w walce z przeciwnikami są: bezwzględna córka Beth (Kelly Reilly) oraz trzech synów, Jamie (Wes Bentley), Kayce (Luke Grimes) i Lee (Dave Annable). Jeśli masz ochotę na dramat z dobrymi aktorami, odcinki można obejrzeć online na platformach Netflix i SkyShowtime.Osadzony w latach 20. XX. wieku, okresie japońskiego panowania nad Koreą, serial "Bandycka pieśń" opowiada historię grupy ludzi, którzy walczą o niepodległość opanowanej przez chaos krainy Gando. Złożona opowieść w fabularnych skokach przedstawia ludzi o różnych interesach: żołnierzy obu stron, zwykłych mieszkańców, którzy próbują przeżyć na swojej ziemi. Produkcja czerpie najwięcej z amerykańskich westernów, proponując wizję świata rządzonego przez siłę ognia i broń palną. Na wierzchu istnieje za to pełnokrwista korean drama. Dla fanów filmów akcji i gatunkowej produkcji prosto z Azji. Dotąd powstało osiem odcinków "Bandyckiej pieśni". Wszystkie można obejrzeć w ofercie platformy Netflix.


"Moje życie z Walterami" to wzruszająca historia na podstawie książki Ali Novak. Opowiada o dorastaniu, której bohaterką jest piętnastoletnia mieszkanka Manhattanu Jackie. Osierocona w wyniku tragicznego wypadku dziewczyna musi przeprowadzić się do stanu Kolorado, aby ze swoją nową opiekunką i najlepszą przyjaciółką matki, która wraz z mężem wychowuje dziesięcioro dzieci. Oswajając się stopniowo z nowym i chaotycznym wiejskim życiem, Jackie chce zrealizować swoje marzenie o dostaniu się na prestiżową uczelnię. Sprawę utrudniają uczucia, jakimi darzy dwóch bardzo różnych braci Walterów - godnego zaufania kujona Alexa oraz tajemniczego i niepoukładanego Cole'a. Napięcia i uczucia, które Jackie próbuje wyprzeć, mogą pokrzyżować jej plany. Czy dziewczynie uda się pozostać wierną sobie i jednocześnie znaleźć miłość? Produkcja, która swoją premierę miała w 2023 roku, pokazuje życiowe zmagania nastolatki w otoczeniu natury. Przede wszystkim w równych dawkach odmierza nastoletnią naiwność i wciągające problemy.


"Syn" jest adaptacją wielokrotnie nagradzanej książki Philippa Meyera o tym samym tytule. Akcja serialu dzieje się w dwóch liniach czasowych: w połowie XIX. wieku i na początku XX. Główną bohaterką serialu są dzieje Stanów Zjednoczonych - amerykańskiej prerii, która umożliwia zostanie królem życia, ale i stracić wszystko. 13-letni Eliemu McCulloughowi od początku nie sprzyja dobra moneta, ponieważ zostaje porwany przez plemię Komanczów i wychowywany jako jeden z nich. Gdy przeszło 60 lat później staje w obronie swojego dobytku przed bandytami na granicy amerykańsko-meksykańskiej, wie, że walczy o swój cały dorobek. Główną rolę powierzono Pierce'owi Brosnanowi, tu pozbawionego uroku Jamesa Bonda twardego posiadacza ziemskiego niczym w najlepszych filmach gatunku. Serial jest dostępny w ofercie HBO Max.


"Akademia Jednorożców" to kolejna propozycja dla najmłodszych widzów zafascynowanych końmi. W tej produkcji oczywiście odnajdą się ci od pierwszego wejrzenia zakochani w tytułowych fantastycznych zwierzętach. Serial powstały na podstawie książek autorstwa Julie Sykes przedstawia magiczną wyspę zagrożoną przez siły ciemności. Uczennice magicznej akademii stają w obronie swojego kawałka świata. Serial powstał dla Netfliksa w 2023 roku.

Zobacz zwiastun serialu "Akademia Jednorożców"
"Sanditon" to ekranizacja ostatniej, nieukończonej powieści Jane Austen. Tytułowe Sanditon to była wioska rybacka, a obecnie popularny i modny kurort nadmorski. Zmiany dotyczą również samych mieszkańców. Charlottte Haywood zmienia się z prowincjonalnej dziewczyny w mieszczankę, która wiedze pełne intryg i romansów życie. Takim sposobem bohaterka wkracza w wielki świat pełen układów i stojących za nimi potężnych interesów. W takim klimacie kształtuje się również podmiotowość dziewczyny, która chce żyć i kochać na własnych zasadach, ale w ramach prawideł nowoczesności. W rolach głównych: Rose Williams, Theo James czy Anne Reid. Produkcja dostępna w ofercie Canal+ Online.


Serial twórców "Lost: Zagubionych" i "Tron: Dziedzictwa" łączy w sobie elementy fantastyki i kina przygodowego. "Dawno, dawno temu" opowiada o pewnej kobiecie, do której przyjeżdża jej dawno porzucony syn. Chłopak twierdzi, że zna miasteczko, w których zagina się czasoprzestrzeń i można tam przejść do krainy bajek i baśni. W Storybrooke żyją najróżniejsze stwory i postaci z baśni. Za przecięciem dwóch światów stoi zła królowa. Emma (Jennifer Morrison) jest jedyną nadzieją mieszkańców na powrót do rzeczywistości i wyrwanie się z tego trwającego dekady snu. Poważny koncept i pomysł na fabułę, intryga, w której trzeba ocalić świat - po prostu ekranowa magia nie z tej bajki. W rolach głównych: Ginnifer Goodwin, Lana Parrilla, Josh Dallas, Jared S. Gilmore, Raphael Sbarge, Jamie Dornan i Robert Carlyle. Wszystkie 155 odcinków są dostępne na platformie Disney+.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones