Gwiazdor "Więźnia labiryntu" obraził Indian

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Gwiazdor+%22Wi%C4%99%C5%BAnia+labiryntu%22+obrazi%C5%82+Indian-113825
Gwiazdor "Więźnia labiryntu" obraził Indian
źródło: materialy promocyjne
Dylan O'Brien, gwiazdor "Więźnia labiryntu: Prób ognia", wywołał małą burzę medialną. Będąc gościem talk show "Live with Kelly and Michael" pochwalił się... sprofanowaniem indiańskich zabytków. Pojawiła się już petycja z prośbą o przeprosiny i oddanie skradzionych przez ekipę przedmiotów.


Film kręcono w okolicach Albuquerque. Zdjęcia odbywały się m.in. na cmentarzu Indian Pueblo. Wygłoszono do nas przemowę, żebyśmy uszanowali teren i nie zabierali żadnych przedmiotów, opowiadał O'Brien na wizji. Ale oczywiście każdy coś dla siebie wziął. Potem aktor żartował jeszcze, że następnego dnia część ekipy zachorowała - prawdopodobnie na skutek działania klątwy.

W wystosowanej przez Maeve Cunningham petycji czytamy:

W szokującym wywiadzie dla "Live with Kelly & Michael", Dylan O'Brien przyznał, że w towarzystwie innych członków obsady "Więźnia labiryntu: Prób ognia" zignorował instrukcje dotyczące pracy na terenie Rdzennych Amerykanów i ukradł artefakty Pueblo z planu nieopodal Albuquerque.

Indianie Pueblo z tego rejonu wyrazili swój gniew z powodu takiego braku szacunku.


Cunningham domaga się, by ekipa przeprosiła za swoje czyny oraz zwróciła ukradzione przedmioty. Jej zdaniem pomogłoby to w walce Indian o szacunek, na jaki zasługują. Petycja ma obecnie ponad 23 tysiące podpisów.  

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones