Hayden Christensen zekranizuje "Turoka"

"Turok" to kolejna seria komiksów, która doczeka się swojej ekranizacji. Informację taką ujawnił podczas jednego z wywiadów aktor Adam Beach ("Szyfry wojny"), który powiedział, że nad scenariuszem do obrazu pracuje wspólnie z Haydenem Christenesem, odtwórcą postaci Anakina Skywalkera w "Ataku klonów".
"Akcja filmu rozpocznie się współcześnie. Turok będzie uczniem szkoły średniej. Po śmierci swojego wuja bohater dowie się, że teraz na nim spoczywa obowiązek obrony Ziemi przed stworami z innych wymiarów" - mówił Beach.
Adam Beach najprawdopodobniej zagra tytułową rolę w filmie. Hayden Christensen zajmie się produkcją obrazu.

Turok po raz pierwszy pojawił się na łamach magazynu "Four Color Comics" w roku 1958. Historia opowiadająca o przygodach dwóch indian: Turoka i Andara walczących z żyjącymi jeszcze w dżungli dinozaurami bardzo szybko zyskała popularność. Komiksy z jego udziałem ukazywały się aż do roku 1998. W 1997 r. firma Acclaim wydała pierwszą grę komputerową,której bohaterem był Turok. Program szybko stał się bestsellerem i do dnia dzisiejszego doczekał się kilku kontynuacji.
Co ciekawe do dziś nie wiadomo dokładnie, kto tak naprawdę wymyślił postać Turoka. Wiadomo na pewno, że autorem rysunków do pierwszych komiksów z jego udziałem był Rex Maxon, natomiast jeśli chodzi o pomysłodawcę bohatera różne źródła podjaą różne nazwiska: Paul S. Newman, Gaylord Dubois, Matt Murphy albo Alberto Giolitti.