W marcu informowaliśmy o planach realizacji filmu biograficznego o Johnie Z. DeLoreanie, słynnym inżynierze i konstruktorze samochodów, przez producenta
"Bez twarzy" Davida Permuta. Jest to jednak tylko jeden z trzech projektów o DeLoreanie, jakie mają szansę powstać w najbliższym czasie.
Nad drugim projektem pracuje
Brett Ratner (
"Godziny szczytu") i scenarzysta
James Toback (
"Milion za noc"). Teraz trzeci powstanie trzeciego filmu ogłosiły firmy Time Inc. Studios i XYZ Films. Mają one wsparcie syna DeLoreana i jego byłego partnera biznesowego.
John DeLoean znany jest przede wszystkim ze skonstruowania dla General Motors Pontiaca. Później otworzył własną firmę, w której produkowała sportowy samochód z wyższej półki DeLorean DMC-12. Samochód ten został uwieczniony przez
Zemeckisa w
"Powrocie do przyszłości". Niestety na początku lat 80. jego firma popadła w finansowe tarapaty. Fabryka ledwie została otworzona w Północnej Irlandii a już została zamknięta wyprodukowawszy zaledwie 9200 aut. DeLorean chcąc obronić firmę dał się wrobić FBI w przemyt kokainą. Został oskarżony, ale uznano go za niewinnego ze względu na rządową prowokację. Sąd potwierdził linię obrony DeLoreana, że bez ingerencji rządu nie byłoby żadnego przestępstwa.