Ian McKellen szczerze o szansach na powrót do roli Gandalfa: "O ile tego dożyję"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ian+McKellen+szczerze+o+szansach+na+powr%C3%B3t+do+roli+Gandalfa%3A+%22O+ile+tego+do%C5%BCyj%C4%99%22-156002
Ian McKellen szczerze o szansach na powrót do roli Gandalfa: "O ile tego dożyję"
źródło: Getty Images
autor: Noam Galai
Ian McKellen, czyli Gandalf z "Władcy Pierścieni" i "Hobbita", został zapytany, czy planuje powrócić do tej ikonicznej roli w związku z rozpoczęciem prac nad koljnym kinowym widowiskiem na podstawie twórczości J.R.R. Tolkiena. Przeczytaj: "Władca Pierścieni" wraca! Andy Serkis i Peter Jackson szykują nowe filmy, w tym "The Hunt for Gollum". Aktor podszedł do pytania z realizmem, ale i poczuciem humoru.


Ian McKellen jako Gandalf w filmie "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia"

Ian McKellen o szansach na powrót do roli Gandalfa: "O ile tego dożyję"


W rozmowie z "The Times of London" Ian McKellen został zapytany, czy powróci jako Gandalf. Aktor przyznał, że dotarły już do niego informacje o planach ponownej eksploracji Śródziemia, a w związku z rolą w wystawianym na West Endzie spektaklu "Player Kings" nie golił się od miesięcy, co zapewne usprawniłoby kwestię charakteryzacji. Widzi jednak jeden problem: 

Jak na razie nie ma scenariusza, nie ma oferty, nie ma żadnego planu – powiedział. Wygląda jednak na to, że chętnie weźmie udział w projekcie. Pod jednym warunkiem: 

O ile tego dożyję – uściślił.

Nie tylko Gandalf. Z jakich ról znamy Iana McKellena?


Ian McKellen największą popularność zdobył dzięki roli Gandalfa w trylogii "Władca Pierścieni", którą następnie powtórzył w trzech częściach "Hobbita". Był też m.in. mutantem Magneto w filmach z serii "X-Men" i słynnym detektywem w "Panu Holmesie". W jego bogatej filmografii znajdziemy takie tytuły jak "Bohater ostatniej akcji", "Rasputin. Ciemny sługa", "Ryszard III", "Uczeń szatana", "Bogowie i potwory",  "Kod da Vinci", "Piękna i bestia" czy "Kłamstwo doskonałe". 

O czym opowiada "Kłamstwo doskonałe"? Zobacz zwiastun


Wytrawny oszust Roy Courtnay (Ian McKellen) postanawia uwieść wartą miliony i niedawno owdowiałą Betty McLeish (Helen Mirren). Od ich pierwszego spotkania Roy stosuje wypróbowane sztuczki, a Betty zdaje się być nim zauroczona. Ich relacja szybko jednak przekształca się w grę w kotka i myszkę.


Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones