McKellen, Arterton i Strong w thrillerze o krytyku teatralnym

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/McKellen%2C+Arterton+i+Strong+w+thrillerze+o+krytyku+teatralnym-146943
McKellen, Arterton i Strong w thrillerze o krytyku teatralnym
źródło: Getty Images
autor: WPA Pool
Ian McKellen ("Kłamstwo doskonałe"), Gemma Arterton ("King's Man: Pierwsza misja") i Mark Strong ("Cruella") zagrają w filmie "The Critic". Będzie to ekranizacja powieści "Curtain Call", której autorem jest Anthony Quinn. Za kamerą stanie Anand Tucker ("Oświadczyny po irlandzku").

O czym opowie "The Critic"?Akcja filmu rozgrywać się będzie w latach 30. XX wieku w Londynie. McKellen wcieli się w Jimmy'ego Erskine'a, najgroźniejszego teatralnego krytyka w mieście, a Arterton - w Ninę Land, aktorkę, która chce wkupić się w jego łaski. Kiedy Jimmy narazi się Davidowi Brooke'owi (Strong), nowemu właścicielowi, gazety, dla której pisze, ruszy karuzela szantaży, oszustw i morderstw.

GettyImages-1397776192.jpg Getty Images © Dave J Hogan


W obsadzie są również Lesley Manville ("Nić widmo"), Romola Garai ("Sufrażystka"), Ben Barnes ("Westworld") i Alfred Enoch ("Fundacja").

Reżyseruje Anand Tucker ("Oświadczyny po irlandzku", "Hilary i Jackie"), a scenariusz napisał Patrick Marber ("Notatki o skandalu").

McKellen, Arterton, Strong - skąd ich znamy
Ian McKellen najbardziej znany jest z ról Gandalfa w seriach "Władca Pierścieni" i "Hobbit" oraz Magneto w serii filmów "X-Men". Ponadto w jego filmografii są m.in. "Uczeń szatana", "Bogowie i potwory" oraz "Pan Holmes".

Gemma Arterton zagrała w takich filmach jak m.in. "Książę Persji: Piaski czasu", "007 Quantum of Solace", "Dziewczyny z St. Trinian" czy "Uprowadzona Alice Creed".

Mark Strong z kolei wystąpił m.in. w następujących produkcjach: "Sherlock Holmes", "Kick-Ass", "Shazam!", "Kingsman: Tajne służby" i "Szpieg".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones