"Władca Pierścieni" wraca! Andy Serkis i Peter Jackson szykują nowe filmy, w tym "The Hunt for Gollum"

The Hollywood Reporter, Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22W%C5%82adca+Pier%C5%9Bcieni%22+wraca+Serkis+i+Jackson+szykuja+nowe+filmy-155481
"Władca Pierścieni" wraca! Andy Serkis i Peter Jackson szykują nowe filmy, w tym "The Hunt for Gollum"
źródło: Materiały prasowe
"Władca Pierścieni" wraca na ekrany kin - i to z Peterem Jacksonem na pokładzie! David Zaslav, dyrektor zarządzający Warner Bros. Discovery, ujawnił, że studio Warner Bros. Szykuje szereg nowych filmów, które zabiorą nas na powrót do Śródziemia. Wśród ich twórców będą m.in. Peter Jackson i Andy Serkis.
  

Andy Serkis za kamerą "Lord of the Rings: The Hunt for Gollum"GettyImages-1372411204.jpg Getty Images © Lia Toby


Studio Warner Bros. ujawniło, że w 2026 do kin trafi pierwszy z serii nowych filmów ze świata "Władcy Pierścieni". Będzie to "Lord of the Rings: The Hunt for Gollum" (tytuł roboczy), który wyreżyseruje Andy Serkis. Peter Jackson oraz Fran Walsh i Philippa Boyens będą pełnić role producentów.

Projekt jest obecnie na wczesnym etapie rozwoju scenariuszy. Pracują nad nimi Fran Walsh i Philippa Boyens oraz Phoebe Gittins i Arty Papageorgiou. Umowa twórców ze studiem opiewa na razie na dwa filmy z cyklu.

To przywilej móc wrócić do Śródziemia z naszym dobrym przyjacielem i współpracownikiem Andym Serkisem, który ma niedokończone sprawy z tym śmierdzielem Gollumem, czytamy w oficjalnym oświadczeniu, jakie wystosowali Jackson, Boyens i Walsh.

Tak, mój Ssskarbie. Nadszedł czas, by raz jeszcze wyruszyć w nieznane z moimi drogimi przyjaciółmi, niesamowitymi i niezrównanymi strażnikami Śródziemia, Peterem, Fran i Philippą
, dodał od siebie Serkis.

"Władca Pierścieni" to jedna z najbardziej znanych i cenionych serii w historii i reprezentuje wielką szansę dla naszych kinowych interesów
, podsumował Zaslav.

GettyImages-605910072.jpg Getty Images © Karwai Tang
 
Peter Jackson wyreżyserował dwie oparte na książkach J.R.R. Tolkiena trylogie: "Władcę Pierścieni" i "Hobbita", był też ich współscenarzystą - razem z Fran Walsh i Philippą Boyens.
  
Niezależnie od studia Warner Bros. platforma Amazon Prime Video przygotowuje drugi sezon serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy".

NA SKRÓTY: "Władca Pierścieni: Drużyna pierścienia"
"The War of the Rohirrim" - prequel "Władcy Pierścieni' nadchodziWcześniej zobaczymy animowany prequel "Władcy Pierścieni", film "The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim", który wejdzie do amerykańskich kin 13 grudnia 2024 roku.

Akcja "The War of the Rohirrim" będzie rozgrywać się 183 lata przez wydarzeniami z "Władcy Pierścieni". Po tym, jak Rohan zostaje zaatakowany przez żądnego zemsty bezwzględnego lorda Wulfa, król Helm i jego lud szukają schronienia w starożytnej twierdzy Hornburg. Dowództwo nad obroną fortecy, która z czasem stanie się znana jako Helmowy Jar, przejmuje córka władcy, Hera.

Brian Cox został głosem legendarnego króla Helma Żelaznorękiego. W obsadzie jest też Miranda Otto, która powróci do roli Éowiny, którą grała w oryginalnej trylogii. Éowina będzie narratorką opowieści. W Herę wcieli się Gaia Wise, a Wulfa Luke Pasqualino.

Scenariusz przygotowali Jeffrey Addiss i Will Matthews, twórcy nagrodzonego Emmy serialu "Ciemny kryształ: Czas buntu". Film reżyseruje legenda japońskiej animacji Kenji Kamiyama ("Ghost in the Shell: Stand Alone Complex"). Philippa Boyens, współautorka obu trylogii New Line na bazie prozy Tolkiena, pełni funkcję konsultantki przedsięwzięcia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones