Jaka była oglądalność "Bright" w Stanach?

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jaka+by%C5%82a+ogl%C4%85dalno%C5%9B%C4%87+%22Bright%22+w+Stanach-126373
Jak wiadomo, Netflix nie podaje informacji na temat oglądalności swoich programów. Jednak Nielsen Media już od pewnego czasu mierzy widownię platformy. Dzięki temu możemy ocenić, czy "Bright" – najdroższa jak dotąd produkcja platformy – była sukcesem (jeśli chodzi o widownię).


Wydaje się, że można na to pytanie odpowiedzieć twierdząco, choć jednocześnie obyło się bez rekordu. Jak podaje Nielsen, w pierwszy weekend "Bright" oglądało 11 milionów Amerykanów.

Jest to jednak wynik nieoszacowany, ponieważ Nielsen bada wyłącznie oglądalność z wykorzystanie telewizorów. Można więc przyjąć, że ogólna widownia "Bright" jest większa.

Oczywiście trudno to porównywać, ale gdyby wszyscy widzowie "Bright" wybrali się na film do kin, to zostawiliby w kasach ok. 99 milionów dolarów. A to oznacza, że widowisko mogłoby powalczyć o pierwszą pozycję w amerykańskim box offisie. "Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi" zarobił bowiem w weekend właśnie 99 milionów dolarów.

Oglądalność "Bright" nie jest rekordowa. Od czasu rozpoczęcia przez Nielsen Media monitorowania platformy najlepszym wynikiem w pierwszy weekend może pochwalić się drugi sezon "Stranger Things" – 15 mln widzów.