James Cameron o "Avatarze 3": Przed nami 2 lata gorączkowej postprodukcji

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/James+Cameron+o+%22Avatarze+3%22%3A+Przed+nami+2+lata+gor%C4%85czkowej+postprodukcji-153042
James Cameron o "Avatarze 3": Przed nami 2 lata gorączkowej postprodukcji
źródło: Materiał nadesłany
James Cameron określił postprodukcję "Avatara 3" jako "gorączkową". Podczas nowozelandzkiej konferencji prasowej potwierdził, że on i jego zespół robią wszystko, by zdążyć na premierę zaplanowaną na 19 grudnia 2025 roku.

James Cameron o "Avatarze 3"


Wchodzimy w bardzo gorączkowe dwa lata postprodukcji. A więc film trafi do kin na Boże Narodzenie 2025 roku – powiedział James Cameron. Przy okazji ujawnił, że w 2024 roku otrzyma obywatelstwo Nowej Zelandii. Reżyser pracuje tam regularnie od 2005 roku, gdy powstawała pierwsza odsłona "Avatara". Zapowiedział, że swoją zawodową przyszłość wiąże z tym krajem "na czas nieokreślony". Obiecał też, że to właśnie tam powstaną wszystkie kolejne części franczyzy. 

To wnosi tak wiele do tutejszej gospodarki, dodaje krajowi prestiżu kulturowego, a wielu młodym ludziom pozwala myśleć o sobie jako o osobach mających silną pozycję na międzynarodowej arenie – podsumował swoją decyzję.

Pierwotnie premiera "Avatara 3" była zaplanowana na 20 grudnia 2024 roku. W czerwcu Disney zdecydował się jednak opóźnić premierę zarówno tej, jak i kolejnych odsłon cyklu. Tym samym "Avatar 4" trafi na ekrany w grudniu 2029 roku, a "Avatar 5" w grudniu 2031 roku. 

Zobacz zwiastun filmu "Avatar 2: Istota wody"


Film "Avatar: Istota wody" trafił na ekrany kin w grudniu 2022 roku. Na całym świecie zarobił 2,320 miliarda dolarów, stając się najbardziej dochodową produkcją roku i trzecią najbardziej dochodową produkcją wszech czasów (wyprzedza go tylko "Avatar" i "Avengers: Koniec gry"). Zobaczcie zwiastun: Akcja filmu "Avatar: Istota wody" rozgrywa się ponad dziesięć lat po wydarzeniach z pierwszej części. To opowieść o rodzinie Jake'a i Neytiri oraz ich staraniach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swoim dzieciom, mimo tragedii, których wspólnie doświadczają i bitew, które muszą stoczyć, aby przeżyć.

"Avatar 2: Istota wody" w podcaście Mam parę uwag


Zachęcamy do wysłuchania odcinka podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o filmie "Avatar: Istota wody":

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones