Jarek Szyszko zdobywcą Emmy w 2006 roku!

Filmweb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jarek+Szyszko+zdobywc%C4%85+Emmy+w+2006+roku-39052
Niedawno informowaliśmy, że cykl "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszki zdobył międzynarodową nagrodę Emmy w kategorii produkcji telewizyjnych dla dzieci i młodzieży. Emmy, które rozdano w poniedziałek (czasu lokalnego) w Nowym Jorku uważane są za telewizyjny odpowiednik Oscarów.

Media szeroko informowały o wielkim sukcesie filmu, podkreślając, że Andrzej Maleszka był pierwszym Polakiem uhonorowanym tą prestiżowa nagrodą. To jednak nieprawda.

Jak poinformowała nas pani Dorota Zając, w 2006 roku zdobywcą Primetime Emmy Award ? nagrody Amerykańskiej Akademii Telewizyjnej Sztuki i Nauki (Academy of Television Arts & Sciences) za wybitne indywidualne osiągnięcie w dziedzinie animacji, za segment "Hippo Dance" w programie "Classical Baby 2." zdobył Jarek Szyszko. Informacja ta znajduje się na stronie

http://www.emmys.org/media/releases/2006/rel_pte58_juried.php

"Hippo Dance" - to animowany film o tym, jak miło może spędzić dzień Rodzic-Hipcio z Dzieciaczkiem-Hipciem. Przygotowują oni wspólnie pizze, sprzątają , robią pranie. Te codzienne czynności, jak się okazuje, mogą być wspaniała zabawą.

Jarek Szyszko, mieszka i pracuje w Warszawie. Klasyczna animacja zajmuje się od 18 lat.Od kilku lat pracuje dla studia "Magik" ze Stanów Zjednoczonych. "Classical Baby" to program tworzony dla amerykańskiej stacji HBO.

Filmy z animacja Jarka Szyszko już w poprzednich latach zdobywały nagrody Emmy.
"Clasical Baby", "First Walk" "Turn, Turn", "Mery Little Christmasi inne... Filmy te można obejrzeć na stronie: http://www.magikworld.com/awards.html
Udostępnij: