Jeszcze nie ruszyły zdjęcia, a "Night Moves" już trafia do sądu

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Jeszcze+nie+ruszy%C5%82y+zdj%C4%99cia%2C+a+%22Night+Moves%22+ju%C5%BC+trafia+do+s%C4%85du-88945
W październiku mają rozpocząć się zdjęcia do filmu "Night Moves", którego gwiazdami są Jesse Eisenberg, Dakota Fanning i Peter Sarsgaard. Jednak produkcja może zostać wstrzymana, a wszystko przez oskarżenia o plagiat.Pozew do sądu złożył Edward R. Pressman. Twierdzi on, że fabuła filmu została skopiowana z książki "The Monkey Wrench Gang", do której adaptacji prawa ma właśnie Pressman.

Oto niektóre z przykładów na podobieństwo: Oba filmy opowiadają o planach wysadzenia w powietrze tamy przy użyciu łódek wypełnionych azotanem amonu. W książce konstruktorem bomby jest weteran zielonych beretów, który podczas służby za granicą nauczył się wszystkiego o materiałach wybuchowych. W "Night Moves" konstruktorem bomby jest weteran marines, który podczas służby za granica nauczył się wszystkiego o materiałach wybuchowych. W książce i w filmie jest też młoda dziewczyna, która związana jest z innym członkiem grupy ekologicznych terrorystów, ale zaczyna interesować się konstruktorem bomby, choć to on był przeciwny włączenia jej do akcji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones