John Cho ofiarą nowej "Klątwy"

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/John+Cho+ofiar%C4%85+nowej+%22Kl%C4%85twy%22-127486
John Cho ("Star Trek") dołączył do obsady "The Grudge", czyli rebootu "The Grudge – Klątwy". Nie wiadomo na razie, kogo zagra. Wiadomo natomiast, że film wyreżyseruje według własnego scenariusza Nicolas Pesce ("Oczy matki"). 

GettyImages-932740504.jpg Getty Images © Tara Ziemba


Zdjęcia rozpoczną się najprawdopodobniej w maju. Gwiazdami "The Grudge" są: Demián Bichir (którego w tym roku zobaczymy w horrorze "The Nun" będącym spin-offem "Obecności 2") i Andrea Riseborough (która ostatni raz wystąpiła w horrorze w 2015 roku, było to "Hidden" braci Duffer).

"The Grudge – Klątwa" był amerykańskim remakiem japońskiego horroru z 2002 roku "Klątwa Ju-on". Ten film z kolei był kinowym rebootem horroru "Ju-on" z 2000 roku, który został przygotowany z myślą o rynku wideo, lecz okazał się niespodziewanie wielkim komercyjnym sukcesem. Ten film z kolei powstał na bazie dwóch krótkometrażówek z 1998 roku "Katasumi" i "4444444444".

Amerykańska "The Grudge – Klątwa" doczekała się dwóch kontynuacji. Z kolei japońska – ośmiu. W ostatniej z nich, "Sadako vs. Kayako", cykl skrzyżował się z serią "The Ring".

Fabuła wszystkich filmów opiera się na idei mściwego ducha, który "rodzi" się w wyniku brutalnego morderstwa. Jego celem jest zabijanie wszystkich żywych, z którymi ma kontakt. Mściwy duch zachowuje się trochę jak wirus i potrafi rozprzestrzeniać się poza oryginalne miejsce zbrodni.