Kate Beckinsale jeszcze nie skończyła z "Underworld"

Bloody Disgusting / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kate+Beckinsale+jeszcze+nie+sko%C5%84czy%C5%82a+z+%22Underworld%22-107784
W sierpniu informowaliśmy, że powstanie kolejny film z serii "Underworld". Początkowo wydawało się, że będzie to reboot oryginału, ale wkrótce okazało się, że całość pomyślana jest jako  spin-off, który rozbuduje istniejące uniwersum i przedstawi nowych bohaterów i nowe historie. Gdzie w tym wszystkim miejsce dla Kate Beckinsale w roli Selene? Ciekawość fanów zaspokoił mąż aktorki i reżyser cyklu Len Wiseman."Pracujemy nad kilkoma projektami równocześnie" - powiedział twórca w wywiadzie dla IGN w trakcie New York Comic Con. W kolejnej odsłonie powróci kilka postaci, które pokochaliśmy przez lata. Ale to nie wszystko. Przygotowujemy również z Kate oddzielny projekt osadzony w tym uniwersum, a oprócz tego mamy w planach serial telewizyjny".

Dla entuzjastów cyklu to naprawdę dobra wiadomość. Czy Beckinsale będzie gwiazdą drugiego z zapowiadanych filmów? Czy pojawi się w serialu? Odpowiedzi na te pytania poznamy zapewne już wkrótce. Wiadomo natomiast, że "Underwolrd 5" będzie mieć nowego głównego bohatera. Chodzi  o Davida, którego zagrał w "Underworld: Przebudzenie" Theo James. David był wampirem, lecz w wyniku zdarzeń zaprezentowanych w "Przebudzeniu" stał się hybrydą posiadającą krew Michaela Corvinusa.

David będzie miał w "Underworld 5" dwie towarzyszki. Szczegóły dotyczące tych postaci nie są na razie znane. Plotka głosi jednak, że jedną z nich będzie córka Seleny i Michaela, Eve.

Od czasu "Underworld: Przebudzenie" gwiazda Theo Jamesa znacznie wzrosła. Obecnie jest jedną z głównych atrakcji serii "Niezgodna", więc prace przy serii "Underworld" będzie musiał pogodzić ze swoimi zobowiązaniami wobec ekranizacji cyklu SF dla młodzieży. Póki co zdjęcia do "Underworld 5" planowane są na wiosnę przyszłego roku.

Autorem scenariusza filmu jest Cory Goodman.