Kevin Hart zrezygnował z prowadzenia Oscarów

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kevin+Hart+zrezygnowa%C5%82+z+prowadzenia+Oscar%C3%B3w-131033
Amerykańska Akademia Filmowa musi poszukać nowego gospodarza przyszłorocznych Oscarów. Z posady zrezygnował właśnie (zaledwie dwa dni po jej otrzymaniu) Kevin Hart.

GettyImages-1041385876.jpg Getty Images © Roy Rochlin


Poszło o stare wpisy z mediów społecznościowych, które zdaniem komentatorów mogły ranić uczucia społeczności LGBT. Internauci dotarli m.in. do tweeta z 2011 roku, w którym Hart pół żartem zarzekał się, że wpadnie dziką furię, jeśli odkryje, że jego syn bawi się z siostrami domkiem dla lalek ("powiem mu: przestań, to gejowska zabawa"). Innym razem skomentował czyjeś zdjęcie profilowe, pisząc, że wygląda ono jak billboard przestrzegający gejów przed AIDS.   

W opublikowanym na Instagramie wideo Hart przyznał, że Akademia postawiła mu ultimatum: albo przeprosi za wpisy, albo straci posadę. Komik nie wyraził skruchy: "Energia, która została zużyta na znalezienie tamtych starych tweetów, mogła zostać spożytkowana na szukanie odpowiedzi na ważne pytania, które zadajemy sobie od lat. Karmimy internetowe trolle i nagradzamy je. Nie zrobię tego. Będę sobą. Nie ugnę się. Akademio, jestem wdzięczny za tę ofertę pracy. Jeśli zostanie ona wycofana, nie będę czuł się pokrzywdzony".


Godzinę później Hart poinformował na Twitterze, że zrezygnował z prowadzenia przyszłorocznych Oscarów. Jednocześnie przeprosił społeczność LGBT za swoje "nietaktowne słowa z przeszłości".Udostępnij: