Kobieta z kamerą w warszawskim Kino.Labie

Informacja nadesłana przez organizatora /
https://www.filmweb.pl/news/Kobieta+z+kamer%C4%85+w+warszawskim+Kino.Labie-5800
W dniach 5-7 kwietnia w warszawskim Kino.Labie w Centrum Sztuki Współczesnej odbedzie sie festiwal KOBIETA Z KAMERĄ. W ramach imprezy odbędzie się 5 seansów i warsztaty filmowe.

Festiwal KOBIETA Z KAMERĄ ma na celu prezentację nieznanych polskiej publiczności eksperymentalnych i artystycznych filmów i taśm wideo najważniejszych reżyserek z Wielkiej Brytanii i ze świata, zgromadzonych w archiwach jednej z najważniejszych organizacji zajmujących się produkcją, dystrybucją i promocją filmów kobiet i o kobietach, CINENOVA z Londynu. Przegląd ma na celu podniesienie świadomości o artystycznych formach wypowiedzi i filmie jako narzędziu społecznym. Dlatego też istotnym elementem uzupełniającym przegląd filmów będzie spotkanie z Emmą Hedditch, szefową CINENOVy. Poprowadzi ona warsztaty oddające kamerę w ręce uczestniczek-widzów oraz budujące zaczątek bazy danych o twórczości filmowej kobiet w Polsce.

Bilety na pokazy filmowe dostepne są w cenie 12 zł. Stałe informacje o programie na stronach: www.kinolab.independent.pl lub csw.art.pl/kino_lab

Warsztaty sa bezpłatne. Przeznaczone są dla grupy 5-12 osób i odbywają się w języku angielskim. Informacje i zapisy: Urszula Śniegowska, tel. 628 12 71-3, wew. 160, 131 lub e-mail: snieg@csw.art.pl

Program warsztatów opracowany przez Emmę Hedditch:

ETAP 1.
Zbieramy informacje i prace filmowe kobiet z Warszawy wczoraj i dziś.
Opowiedz o znanych Ci reżyserkach filmowych lub autorkach wideo z Twojego miasta; mogą być to profesjonalistki, ale równie dobrze ktoś z Twojej rodziny, kto posługuje się kamerą. Każdy dokument, materiał filmowy, ludzie, przedmioty i opowieści stworzą historię warszawskich kobiet zajmujących się filmowaniem. W tej części warsztatów stworzymy katalog, bazę danych dostępna publicznie w Zamku.
ETAP 2.
Robimy wideo o życiu kobiet. Jeśli masz dostęp do kamery wideo, nagraj materiał o kobiecie którą znasz, ukazujący jej dzień codzienny, od śniadania do kolacji, dzień w pracy, opiekę nad dziećmi, relaks z przyjaciółmi, itp. Jeśli nie masz kamery, w czasie mojego pobytu w Warszawie możesz skorzystać z mojej pomocy i mojej kamery. Wszystkie filmy/ materiały zostaną zgrane na jedną kasetę i rozdane uczestnikom warsztatów.
ETAP 3.
Otwieramy sieć dystrybucji.
Zapraszamy znane nam reżyserki do stworzenia sieci dystrybucyjnej. Zwrócimy się do nich z prośbą o przekazanie dobrej kopii wideo filmu, którego są autorkami, który mógłby zostać skopiowany na jedną kasetę i rozdany wszystkim uczestniczkom. Przygotujemy katalog prac wraz z opisami oraz być może afisz reklamujący sieć.