Kolejny "Piątek trzynastego" dopiero w 2016 roku

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kolejny+%22Pi%C4%85tek+trzynastego%22+dopiero+w+2016+roku-109464
Paramount Pictures zamieszało w swoich planach dotyczących dystrybucji horrorów. Niestety w większości zmiany oznaczają dłuższe czekanie na kolejne części popularnych cykli.


Najbardziej dostało się fanom morderczego Jasona. "Friday the 13th" miało pierwotnie wejść do kin w marcu tego roku. Jednak w maju ogłoszono, że premiera zostanie przesunięta na listopad. Teraz okazuje się, że i ta data jest nieaktualna. Obecnie Paramount Pictures planuje wprowadzenie horroru do kin w piątek, 13 maja 2016 roku. Autorami scenariusza są Richard Naing i Ian Goldberg.

W maju ubiegłego roku marcowe miejsce nowego "Piątku trzynastego" zajęło "Paranormal Activity: The Ghost Dimension". Jednak również ten horror trafi do kin z półrocznym opóźnieniem, bo dopiero 23 października.

Natomiast listopadowe miejsce zwolnione przez "Friday the 13th" zajmie horror "Rings". Będzie to trzecie część "The Ring", który z kolei był amerykańską wersją japońskiego "The Ring – Krąg". Zdjęcia do filmu jeszcze się na zaczęły. Obraz ma wyreżyserować Francisco Javier Gutiérrez.