Koronawirus w natarciu. Francja, Niemcy zamykają kina

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Koronawirus+w+natarciu.+Francja%2C+Niemcy+zamykaj%C4%85+kina-139987
Koronawirus w natarciu. Francja, Niemcy zamykają kina
źródło: Getty Images
autor: Hindustan Times
Europejska branża kinowa odniosła w środę poważny cios. Najpierw kanclerz Niemiec Angela Merkel ogłosiła, że niemieckie kina zostaną zamknięte od 2 listopada, a chwilę potem francuski prezydent Emmanuel Macron zarządził zamknięcie kin od 30 października.

Decyzje te oczywiście mają związek z gigantycznymi wzrostami zachorowań na COVID-19. Oba kraje zmagają się z niezwykle wysokimi dziennymi przyrostami osób z potwierdzonym wynikiem na obecność koronawirusa. W związku z tym wprowadzane są coraz bardziej restrykcyjne przepisy.

Dla branży kinowej jest to olbrzymi cios. Zarówno Niemcy jak i Francja w ostatnich miesiącach obserwowały masowy powrót widzów do kin. Dziś, jak co środę, ogłoszono francuski box office (w kraju tym podaje się wyniki w skali tygodnia od środy do wtorku) i są one znakomite. Pomimo obowiązującej w wielu regionach Francji godziny policyjnej cztery najlepsze tytuły obejrzało w sumie dwa miliony widzów.

W Niemczech HDF Kino ostrzegło, że całkowite zamknięcie kin w listopadzie będzie ciosem, po którym wiele lokali już nigdy się nie podniesie. Organizacja uznaje decyzję rządu za nieracjonalną i zdumiewającą w świetle tego, ile kina zrobiły, by zapewnić widzom bezpieczeństwo.

Europejskie kina zaprzestają działalności w czasie, kiedy na Dalekim Wschodzie branża funkcjonuje jak w czasach, kiedy koronawirusa w ogóle nie było.
Udostępnij: