Król Potworów powróci w sequelu... prawdopodobnie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Kr%C3%B3l+Potwor%C3%B3w+powr%C3%B3ci+w+sequelu...+prawdopodobnie-105016
Ta informacja nie powinna nikogo zaskoczyć. Po tym, jak w ciągu pierwszego weekendu kosztujące 160 milionów widowisko "Godzilla" zarobiło 196 mln dolarów, Legendary Pictures i Warner Bros. już prowadzą rozmowy w sprawie realizacji kontynuacji. Za kamerą prawdopodobnie ponownie stanie Gareth Edwards.


Na papierze pomysł "Godzilli 2" wydaje się do prosty i oczywisty, jednak rzeczywistość może się okazać trudniejsza. Po pierwsze Legendary Pictures nie jest już partnerem biznesowym Warner Bros. Ich wieloletnia współpraca dobiegła końca i Legendary Pictures jest obecnie związane z Universal Pictures. Czy to, co stało na przeszkodzie przedłużenia umowy o wzajemny partnerstwie, teraz nie przeszkodzi w ustalaniu finansowania i rozliczenia produkcji? Na to pytanie czas tylko odpowie.

Po drugie "Godzilla" jest przedmiotem sporu sądowego. Swojej części zysków domagają się producenci Dan Lin, Roy Lee i Doug Davison. To oni zapewnili Legendary prawa do widowiska. Jednak w ubiegłym roku studio postanowiła odsunąć ich od projektu i wypłaciło im jedynie 25 tysięcy dolarów twierdząc, że tylko tyle im się należy. Ci rzecz jasna postanowili walczyć o swoje. W marcu tego roku kalifornijski sąd apelacyjny zablokował próbę prywatnego arbitrażu i zarządził proces. W ten sposób podtrzymana została decyzja z maja 2013 roku. Zważywszy na wyniki "Godzilli" w kinach, jest oczywiste, że Lin, Lee i Davison będą walczyć o swoje do upadłego.

Na razie nie wiadomo, o czym miałaby opowiadać kontynuacja.
Udostępnij: