Krwawa gadka #4: Lovecraft, cz. I - A pod ziemią chłodek

Filmweb autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Krwawa+gadka+4%3A+Lovecraft%2C+cz.+I+-+A+pod+ziemi%C4%85+ch%C5%82odek-142353
Krwawa gadka #4: Lovecraft, cz. I - A pod ziemią chłodek
Nie ma spania! Przed Wami kolejny odcinek "Krwawej gadki", najnowszego podcastu Filmwebu, w którym Michał Walkiewicz – człowiek, który nie boi się żadnego horroru –  opowiada Wam o swoich ulubionych filmach grozy. Czasem sam, czasem w towarzystwie, jednak zawsze z pasją i trwogą, jak należy. W końcu wszyscy lubimy się bać, a filmowy horror jest niezrównany w nazywaniu i oswajaniu naszych lęków. 


Bohaterem czwartego odcinka "Krwawej gadki" i zarazem pierwszego odcinka minicyklu jest Howard Philips Lovecraft – prawdopodobnie najważniejszy autor literatury grozy w historii oraz wyzwanie przez wielkie W dla niezliczonych adaptatorów. Które z filmów i gier na podstawie prozy Samotnika z Providence się udały? Dlaczego większość się nie udaje? Czy najlepszy Lovecraft to Lovecraft nie-Lovecraft, a "W paszczy szaleństwa" i "Bloodborne" pozostają najlepszymi tytułami podejmującymi wątki z jego twórczości? Na te pytania poznacie odpowiedzi, słuchając podcastu. Audycji możecie wysłuchać również na Spotify, Google Podcasts oraz Apple Podcasts

Dajcie znać w komentarzach, o jakich filmach, nurtach, trendach, rankingach, grach, zabawach albo monografiach konkretnych twórców chcielibyście posłuchać w kolejnych odcinkach! Karaluchy pod poduchy.  

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones