Jude Law i
Rutger Hauer zagrają główne role w dramacie pt.
"The Angel of Zin". Film, którego akcja rozgrywa się w Polsce i w Niemczech w roku 1943 opowiadał będzie o perypetiach kapitana SS, który zostaje wysłany do jednego z obozów koncentracyjnych aby zbadać sprawę brutalnych zbrodni dokonywanych przez oficera o przydomku
"Anioł śmierci".
Scenariusz do obrazu powstał na podstawie powieści Clifforda Irvinga. Rozpoczęcie zdjęć zaplanowano na wiosnę przyszłego roku. Nieoficjalnie mówi się, iż jedną z ról w filmie zagra Emily Watson.
Hmmm, brzmi to trochę niedorzecznie. Oficer SS badający zbrodnie w obozach koncentracyjnych? Może ma to jakiś związek z poprawnością polityczną. Obecnie już nie mówi się, że wojnę wywołali Niemcy, tylko naziści. Może niebawem dowiemy się, że SS było elitarnym oddziałem sprawdzającym przestrzegania konwencji genewskiej?